Hoşgeldiniz  

BOMBA ÖTESİ GELİŞME: BÜYÜKŞEHİR’DE HDP’YE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

admin | 23 Ağustos 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer’in HDP kontenjanından getirildiği öne sürülen Makine İkmal Daire Başkanı Sabahat Aslan’ı görevden aldığı öğrenildi.

31 Mart yerel seçimlerinde HDP’nin desteğini alarak Mersin Büyükşehir’i kazanan CHP’li Vahap Seçer, ilk olarak önceki dönemde işe alınan milliyetçi/muhafazakar işçiler ve bürokratlarla uğraşmaya başlamıştı. 3 bine yakın işçiyi haksız ve hukuksuz bir şekilde tazminatlarını bile ödemeden işinden eden CHP’li Seçer, önceki dönem bürokratlarının da devletin verdiği kadrolara bile müdahale etmekten çekinmemiş, özlük haklarını ihlal etmişti.

Seçer’in seçimlerin ardından HDP’ye ödediği kadro kontenjanından olduğu öne sürülen Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı Sabahat Aslan’ın bu sabah itibariyle görevden alındığı bildirildi.

ASLAN’I İKTİDARA YAKIN MEDYA “AZILI ERDOĞAN DÜŞMANI, DHKP-C’Lİ” OLARAK İTHAM ETMİŞTİ!

Mersin’e yapılan hemen her yatırıma karşı çıkan çevre örgütü MERÇED’in Başkanlığını yürüten Aslan, bir dönem de Nükleer Karşıtları Dönem sözcülüğünü üstlenmesiyle dikkat çekmişti.

Sabahat Aslan hakkında bir şok iddia da Sabah Gazetesi Yazarı Ersin Ramoğlu’ndan gelmişti. Ramoğlu, Aslan’ı AK Partililere işkence etmekle, DHKP-C sempatizanlığıyla ve azılı bir Erdoğan düşmanlığıyla itham etmişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BOMBA ÖTESİ GELİŞME: BÜYÜKŞEHİR’DE HDP’YE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI için 1 yorum

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle