Hoşgeldiniz  

BAKANLAR ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE SON DÜZENLEMELERİ İNCELEDİ

admin | 18 Şubat 2017 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kalkınma Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’yla Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Bakan Avcı’nın 1,5 ay içerisinde 2’nci kez Mersin’i ziyaret ettiğini belirterek kendisine teşekkür etti.

arkeolojimüzesimersinkontrolbakanlar

Mersin’in medeniyetlere beşiklik yapmış, çok eski geçmişi olan, kültürel varlıklarıyla ön plan çıkmış olan bir il olduğunu belirten Elvan, şöyle konuştu:

 

“Bugün de Sayın Bakanımızla Mersin’in zenginliklerinin gün yüzüne çıkaracak bazı çalışmaları hem yerinde inleyeceğiz, hem de ilimize bir müze kazandırıyoruz. O müzenin ziyaretini de gerçekleştireceğiz. Sayın Bakanımıza Mersin’e göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında Kültür ve Turizme Bakanlığının özellikle 2016 yılında Mersin’e çok önemli yatırımları olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu yatırımlarımıza inşallah 2017 yılında da devam edeceğiz. Özellikle yatırımlar boyutu itibarıyla Mersinimiz inşallah kültür ve turizm boyutuyla daha da güçlü bir konuma gelecek. Yine Bakanlığımızın onayıyla gerçekleşecek olan turizm bölgelerimiz var. 8 turizm bölgemiz var. Şu anda 2 turizm bölgemiz Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanmış durumda. 1,5 aylık süre içerisinde de kalan turizm bölgelerimizin onayını Bakanlığımız gerçekleştirecek. İnşallah havaalanının yapılmasıyla bu turizm bölgelerimiz canlanacak.”

 

“MERSİN’E GÜZEL BİR ARKEOLOJİ MÜZESİ KAZANDIRIYORUZ”

 

Son 2 ay içerisinde Mersin’e 2 kez geldiklerini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “İnşallah başlamış ve yürümekte olan pek çok kültür turizm yatırımlarımızın son durumunu gözden geçirme fırsatını bulacağız. Bu arada Mersin’e güzel bir arkeoloji müzesi kazandırıyoruz. Onun açılışını yapmak için yine geleceğiz ama en son durumunu tekrar bir görelim istedik” ifadesini kullandı.

 

Avcı,  Mersin ziyaretlerinin kültür ve arkeoloji ağırlıklı olacağını, turizm alanı konusunda son planlamaların yapıldıktan sonra bölgenin hak ettiği yere doğru daha büyük bir ivmeyle hareket edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle