Hoşgeldiniz  

ARTIK CHP’Lİ SEÇER “SUSACAK”, ADİL AKTAY “CEVAP VERECEK!” TALİMAT KILIÇDAROĞLU’NDAN!

admin | 05 Haziran 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İl başkanlarıyla telekonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan il başkanlarına talimat geldi: “Eleştirilen belediye başkanlarının yerine siz cevap verin!”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, il başkanlarıyla video konferans yolu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Pandemi sürecinde CHP’li belediye ve örgütlerin başarılı bir performans sergilediklerini belirten Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarıyla görüşmesine Mersin İl Başkanı Adil Aktay da katıldı.

“CHP İKTİDARINDA…”

Kılıçdaroğlu, “Yaptığımız basın toplantılarının tamamında iktidara özel bir eleştiri getirmeden sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini ifade ettik. Bir kısmına uydular bir kısmına uymadılar. Ama şu gerçek ortaya çıktı ki CHP iktidarında bu tür olaylarla karşılaşıldığında çok daha sağlıklı, köklü ve kalıcı önlemleri alacak olan partinin CHP olduğu ortaya çıktı. Bu bağlamda il başkanlarımızı da bu vesileyle yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZİM GÖREVİMİZ BÜTÜN ENGELLERİ AŞMAK”

Kılıçdaroğlu, il başkanlarına ve CHP’li belediye başkanlarına gelen siyasi eleştirilere, ilk olarak kendilerinin yanıt vermesini istedi. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

*Belediye meclisi toplantılarında, çoğunluğumuzun olduğu yerlerde büyük ölçüde belediye başkanlarımız inisiyatiflerini kullanarak sorunlara hâkim oluyorlar, sorunları çözmeye çalışıyorlar.

*Belediye başkanlarımızın ya da belediye meclis üyelerinin çoğunluk olmadığı yerlerde sorunla karşılaşıyorlar ama hiçbir belediye başkanımız “Ben sorunla karşılaşıyorum, elim kolum bağlandı, bir şey yapamıyorum” demiyor, demeyecekte.

“BELEDİYE BAŞKANLARINA DESTEK OLACAKSINIZ”

*Sizler il başkanları olarak her koşulda belediye başkanlarımıza destek olacaksınız. Onların önüne çıkan engeller varsa o engelleri aşmaya çalışacaksınız, onlara destek vereceksiniz.

*Siyaseten eğer belediye başkanımız eleştiriliyorsa o eleştirilere cevabı il başkanı olarak siz vereceksiniz. Dolayısıyla belediye başkanlarımızın görev yapmaması ya da çalışmaması için iktidar kanadı elinden gelen her türlü engeli gösteriyor.

“HEPİMİZİN ORTAK GÖREVİ”

*Ama hangi engeli çıkarırlarsa çıkarsınlar bizim görevimiz de bütün bu engelleri aşmak belde halkına hak ettiği hizmeti vermektir.

*Böylece CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarının kalıcı olması için belediye başkanlarının önüne çıkan engelleri boşa çıkarmak belediye başkanının da belediye meclis üyelerinin de, milletvekillerinin de, MYK üyelerinin de ve genel başkan olarak hepimizin de ortak görevidir.

“SORUNLARI BİZ ÇÖZECEĞİZ!

Millet İttifakı ile beraber Türkiye’nin demokratikleşmesi ve var olan sorunların çözülmesi için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları kaydetti;

*Evet, biz Antalya mı Antalya’nın sorununu çözeriz, Hakkari mi Hakkari’nin sorununu çözeriz, Rize mi Rize’nin sorununu çözeriz. Bakın Rize’de çay toplanmaya başlandı değil mi? Oraya ilk milletvekili ekibini gönderen CHP’dir.

*Çay üreticisinin sorununu çözmeye çalışan yine CHP’dir. 19 ile ayrıca gönderiyoruz. Çiftçilerin sorunları var ve sorunların aşılması lazım. Artı bulunduğunuz bölgede, ilde esnaf zor durumda gerçekten, dükkanı da kapandı esnafın, işyerinde çalışanlara izin verildi, bunlar da gittiler.

*Dolayısıyla bir gelirsizlik gerçeğiyle karşı karşıya Türkiye, bu gerçeğin doğurduğu temel sorunlar var, o sorunları nasıl çözeceğiz? Biz çözeceğiz.

“BU TARTIŞMALARA GİRMEYECEĞİZ”

*Bu konuda kendinize güvenmeniz lazım. İnanç işlerine, diyanet işleri, müftülük, kilise, cemevi bu tartışmaların hiçbirine girmeyeceğiz. Bu tartışmaların tamamen dışında kalacağız. Neden, herkesin inancına saygılıyız da ondan. Herkesin inancına saygılıysak bu tartışmalar sadece iktidarın tetiklediği ve tartışmalara taraf olursak bizim de maşa olduğumuz bir konu ortaya çıkar.

*Bu tartışmalara girmeyeceğiz. Asker, genelkurmay konuları, buraya da girmeyeceğiz. En başından beri ‘Camiye, kışlaya ve yargıya siyaset girmeyecek’ dedik. Dolayısıyla bizim tartışmaya gireceğimiz alan esnafın, çiftçinin, KOBİ’nin sorununu tartışacağız, çevrenin sorununu tartışacağız.

*Yani doğrudan vatandaşı, halkı ilgilendiren ve bir sorunla karşı karşıya kalan bizden çözüm bekleyen vatandaşın sorununa kilitleneceğiz ve ona çözüm üreteceğiz.

*Negatif dil kullanmamaya da bütün il başkanlarımızın çok özen göstermesi lazım. Kullanacağımız dil şu; Türkiye bölgenin en güçlü devletidir, Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahiptir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle