Hoşgeldiniz  

SON DAKİKA… BÜYÜKŞEHİR’İN ARAÇLARI MAKİNE İKMAL’E ÇEKİLDİ… HEPSİ TAŞIT TANIMA SİSTEMİNE AYARLANIYOR!

admin | 15 Aralık 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Sayıştay raporuna rağmen aldığı 18 Milyon Litre akaryakıtı taşıt tanıma sistemi yerine depolama yoluna giderek yolsuzluğun önünü açan CHP’li Mersin Büyükşehir’e Devlet’ten talimat geldi. Büyükşehir’e ait tüm araçların bu sabahtan itibaren Makine İkmal’e çekilerek taşıt tanıma sistemine göre ayarlandığı öğrenildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 17 Kasım’da gerçekleştirdiği akaryakıt ihalesini sonuçlandırdı. 3 firmanın girdiği ihale, yüzde 8.87 kırım yapan firmaya kaldı.

Şartnamede toplam alınacak olan 18 Milyon Litre akaryakıtın 15 Milyon litresinin belediyenin kendi araçlarıyla ana dağıtıcıdan alınacağı, 3 Milyon Litresinin de taşıt takip sistemi ile tedarik edileceği ibaresi gözleri bir anda Sayıştay’a çevirdi.

SAYIŞTAY RAPORU TAŞIT TAKİP DİYOR!

Macit Özcan döneminde de akaryakıtı depolama sistemiyle kullanan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sayıştay incelemesine takılmış ve Taşıt Takip Sistemine geçilmesi için rapor hazırlanmıştı. Rapora rağmen taşıt takip sistemine geçmeyen Büyükşehir, Taşıt Takip Sistemine Burhanettin Kocamaz döneminde resmen geçmişti.

Sayıştay’ın Taşıt Takip Sistemine geçilmesindeki raporunun altındaki temel hususun açık açık “hırsızlığın” önüne geçilmesini istemesiydi.

FLAŞ GELİŞME… SABAH TÜM ARAÇLAR MAKİNE İKMALE APAR TOPAR ÇEKİLDİ

Sayıştay raporuna rağmen depolama yöntemiyle akaryakıt alan Büyükşehir’de bu sabah flaş gelişme yaşandı. Gelen talimatın ardından Büyükşehir’e ait tüm araçların Makine İkmal’e çekilerek taşıt tanıma sistemine dahil edildiği öğrenildi. Makine İkmal Müdürlüğü’ndeki pompalara da taşıt tanıma takılması için teknik servisin çağırıldığı kaydedildi.

Böylelikle Sayıştay raporuna göre artık CHP’li Mersin Büyükşehir de taşıt tanıma sistemine geçmek zorunda kaldı.

DETAYLAR GELECEK

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SON DAKİKA… BÜYÜKŞEHİR’İN ARAÇLARI MAKİNE İKMAL’E ÇEKİLDİ… HEPSİ TAŞIT TANIMA SİSTEMİNE AYARLANIYOR! için 1 yorum

  1. Deli_boran dedi ki:

    Devlet büyüklerimizi ve müffetişlerimizi tebrik ediyorum.Mersin Büyükşehir belediyesini PKK ya peşkeş çekenler Başbuğ Atatürk’ün partisine ihanet eden kandil sevicileri sonunuz yakındır. seçime 1000 gün kaldı 1 Nisan 2024 de milliyetçi ülkücü belediyecilikle mersinimiz kara bulutları dağıtacaktır.YA DEVLET BAŞA,YA KUZGUN LEŞE…🤘🤘🤘

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle