Hoşgeldiniz  

SAYI TARTIŞMASI BİTMEDİ: İŞTE ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU’NUN SON DEĞERLENDİRMELERİ!

admin | 08 Aralık 2021 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’nin Mersin’de gerçekleştirdiği miting bitti ama kaç kişinin katıldı tartışmaları hala bitmedi. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan Mersin’deki son CHP mitingiyle ilgili işte o açıklamalar:

CHP CEPHESİ: KILIÇDAROĞLU MYK TOPLANTISINDA DEĞERLENDİRDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu MYK toplantısında, Mersin mitinginden “memnun olduğunu” ifade etti. Mersin mitinginde konuşan vatandaşlara işaret ederek bazı meslek gruplarının bundan sonraki mitinglerde söz almak istediğinin ifade edildiği toplantıda, miting takvimini belirleyecek bir komite oluşturuldu.

MYK’da ikinci mitingin Kocaeli’nde yapılabileceği değerlendirildi ancak karar verilmedi. İkinci mitingin yeni yıldan sonra yapılabileceği ifade edildi.

AK PARTİ CEPHESİ: ERDOĞAN KATAR DÖNÜŞÜ GAZETECİLERE KONUŞTU

Katar’a ziyareti sonrasında havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin, “Selahattin Demirtaş, cezaevinden “Muhalefet birleşip bir miting yapmalı” dedi. Bunun üzerine CHP ve İYİ Parti de miting yapmaya karar verdiler. Demirtaş’ın bu çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Siz de Siirt’teydiniz. Meydanların dili ne anlatıyor?” sorusunu yanıtladı.

Erdoğan, “Meydanların dili bana “AK iktidar, ak günlere yürüyüşünü aynen devam ettirsin” diyor. Geçen gün çok rahatsız olmuş Bay Kemal. Biz Siirt’te köprü, baraj, fabrika ve diğer projelerin toplu açılış törenini yaptık. Siirt’teki o meydan yıllar önce bana cezaevi yolunu göstermişti. Biz oradan cezaevine yürümüştük. Fakat o gün baktım ki Siirt’te o meydan neredeyse iki katı dolu. Aynı anda bu beyefendi de Mersin’deydi.

Ama tabi Siirt, Mersin’den daha kalabalıktı. Oradan bize bir laf attı; “Herhalde bu rakamı TÜİK’ten aldı” dedi. Çok zavallı bu adam. TÜİK neyle uğraşır, Emniyet neyle uğraşır, bundan da haberi yok. Emniyet’ten aldığımız rakamlarla Siirt’teki katılımın Mersin’e göre daha yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Kıskanma, çalış senin de olur.

Biz çalışıyoruz, bunun neticesinde de Siirt’te elhamdülillah meydanlar tıklım tıklım doluyor. Halbuki ondan öncekileri de takip etmiş olsa; Mersin’e biz de gittik, Mersin’de nasıl bir katılım olduğunu öğrenirdi. Ama tabi takip edemiyor zavallı. Aynı şekilde Adana’yı bir takip et bakalım, neredeydik, nasıl oldu… Bundan sonraki süreçte de bunlar aynı şekilde evelallah devam ediyor, devam edecek. Hiç endişemiz yok. Meydanların dili şu anda çok çok olumlu bir şekilde gelişiyor. Bundan sonraki süreçte de böyle gelişecek. Yağmur, çamur demeden evelallah meydanlar bizimle hemhal oluyor, bizimle bütünleşiyor” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle