Hoşgeldiniz  

ÖLÜ SAYISI 7… MERSİN’DEKİ SAHTE İÇKİ ÖLÜMLERİ TBMM GÜNDEMİNDE…

admin | 04 Temmuz 2019 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ÖLÜ SAYISI 7… MERSİN’DEKİ SAHTE İÇKİ ÖLÜMLERİ TBMM GÜNDEMİNDE…

Mersin’de son bir haftada 21 kişinin metil alkol zehirlenmesi, yani sahte alkol şüphesiyle çevre hastanelerde tedavi altına alınması ancak yapılan müdahalelere rağmen 7 vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Meclis’te bu konuya değindi.

BirGün’ün haberine göre, Antmen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesinde bulundu.

Antmen, “Sahte alkol üreten kişilerin kar hırsı ve insanlarımızın canını hiçe sayması nedeniyle daha önce de birçok insanımız hayatını kaybetmiştir. Bir daha sahte alkol ölümünün yaşanmaması için acilen en etkili önlemlerin alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Antmen’in önergesinde yer alan soruların bazıları şöyle:

 – Mersin’de yaşamını yitiren 7 vatandaşımızın ölümüne neden olan sahte içki satıcıları kim ya da kimlerdir? Bu kişiler nerede üretim yapmakta ve satmaktadır? Ne zamandan beri sahte alkol üretmektedirler? Bu kişiler başka nerelerde sahte içki satışı gerçekleştirmiştir? Bu yerlerde satılan sahte içkiler ile ilgili önlemler alınmış ve vatandaşlarımız yeterince uyarılmış mıdır?

– Son 10 yılda kaç vatandaşımız sahte alkol nedeniyle hayatını kaybetmiştir? Kaç vatandaşımız da kalıcı organ kaybı yaşamış ve zarar görmüştür?

– Son 10 yılda sahte içki üretimi yapan, dağıtan ve satan kaç kişiye operasyon yapılmıştır? Bu kişilerin aldığı cezalar nedir?

–  Alkole yapılan ardı ardına zamların, alkolden alınan vergilerin yüksekliğinin ve alkoldeki pahalılığın sahte içki tüketimine yol açtığını düşünüyor musunuz?”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.