Hoşgeldiniz  

NİĞDE’DEKİ PROFESÖR MESKİ’YE HAYRAN KALDI…

admin | 10 Aralık 2018 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiMühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, MESKİ GenelMüdürlüğü’nün Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi ve Berdan İçmesuyu Arıtma Tesisini yerinde gezerek incelediler.          

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.FehimanÇinerilebirlikte 3. sınıf öğrencilerinden oluşan toplam 14 Çevre Mühendisliği Bölümüöğrencisi, önce Mersin’in ve Tarsus’un içmesuyu ihtiyacını karşılayan, Berdanİçme Suyu Arıtma Tesisi’nde, teknik incelemelerde bulundular. Mersin’dekullanılan içme suyunun arıtma aşamalarını, su temini açısından tesisin yapısıve işleyişi hakkında bilgiler aldıktan sonra karbon, azot ve fosfor giderimisağlayan, arıtma çamurundan enerji üreten Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisinigezerek, tesisin üniteleri ve prosesleri hakkında MESKİ ve işletme yetkilileritarafından bilgilendirildiler.

MERSİNLİLER BÖYLE BİR TESİSE SAHİP OLDUĞU İÇİN ÇOKŞANSLI”

Tesisleri öğrencilerle birlikte gezerek, tesis hakkında detaylı bilgiler öğrendiklerini ifade eden Prof. Dr. FehimanÇiner, Atıksu Arıtma Tesislerini öğrencilere derslerde anlattıklarını belirterek  “Çevre Mühendisliğinde Temel İşlemler (I) dersi kapsamında Su ve Atıksu Arıtımında kullanılan prosesleri görmek, tanımak amacıyla MESKİ Genel Müdürlüğü’nün tesislerini gezip, bilgi almaları öğrencilerimiz için çok yararlı oldu. Öğrencilerimiz aldıkları bilgileri uygulamalı olarak nasıl olduğunu algılayabilmek, bilgi ve becerilerini artırmak için bu gezi yararlı oldu. Tesisi gezen öğrencilerimiz de bu bilgileri gezmeyen arkadaşlarına aktaracak, böylece hem öğrenmiş, hem de öğretmiş olacaklar. Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi son derece modern bir ileri biyolojik bir arıtma tesisi,  Mersinliler böyle bir tesise sahip oldukları için çok şanslılar. Uzun yolcuğumuza değecek iyi izlenimler edindik. Mersin’in modern tesislerini görme fırsatını bulduk. Mersin içme suyu konusunda diğer illere göre çok şanslı, musluktan rahatlıkla su içebilirler. Bize bu olanağı sağlayan, MESKİ Genel Müdürlüğü yetkililerine ve bu gezide bize eşlik eden MESKİ çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.   

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle