Hoşgeldiniz  

MERSİN’DE YAKALANAN FETÖ’CÜ ÜST DÜZEY “İMAMLAR VE “GAYBUBET” EVLERİ ŞOKU

admin | 25 Ağustos 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MERSİN’DE YAKALANAN FETÖ’CÜ ÜST DÜZEY “İMAMLAR VE “GAYBUBET” EVLERİ ŞOKU

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen operasyonla bölge üst düzey imamlarının Mersin’de yakalanmasının şoku sürüyor. Bu gaybubet denilen evlerden Mersin’de daha kaç adet olduğu merak edilirken, bu evlerin Mersin’de kimler tarafından “desteklendiği ve kollandığı” da kamuoyunun cevap beklediği sorular arasında.

Dün gerçekleştirilen operasyonun ardından Mersin kamuoyu “ ” ile tanıştı. Peki, nedir bu gaybubet?

 

Gaybubet sözlük anlamı ‘Yok olma, bulunmama durumu’ anlamına geliyor. FETÖ operasyonlarında ise gaybubet evler “güvenli ev” manasına geliyor. Türk Dil Kurumu sözlüğünde Gaybubet ‘bulunmayış, yokluk’ olarak açıklanıyor.

 

FETÖ’nün firar edememiş elemanlarını sakladığı “gaybubet evlerine” yönelik Mersin’de yapılan operasyonda çok kritik isimler yakalandı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla düzenlenen operasyonda yakalanan isimlerin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan tarafından yürütülen MİT TIR’larının durdurulmasına yönelik soruşturmada şüpheli oldukları belirlendi.

 

İMAMLAR GAYBUBET EVİNDEN ÇIKTI

 

Gaybubet evinde yakalanan FETÖ imamlar arasında “Cemal” kod isimli Süleyman Gürbüz, “Semih” kod adlı Mehmet Cevher Koyuncu, “Ertuğrul” kod adlı Ramazan Yasin Buran, “Fatih” kod adlı Hakan Kaplan ve “Fatih” kod isimli S.Ç yer alıyor.

 

Şüphelilerden Mehmet Cehver Koyuncu, Adana’daki subaylardan sorumlu imam olarak örgütte görev yaparken, “Cemal” kod isimli Süleyman Gürbüz ise Adana ve Mersin’de bulunan FETÖ üyesi subaylardan sorumlu imam olarak göze çarpıyor. Şüpheliler arasında en dikkat çeken isim CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ soruşturmasında tutuklanan danışmanı Fatih Gürsul’un ByLock üzerinden yazıştığı Süleyman Gürbüz oldu. MİT’e ait TIR’ların durdurulduğu dönemde bölgedeki askerlerin imamlığını yapan Gürbüz hakkında 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde çıkarılan yakalama kararı bulunuyordu. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Gürbüz, MİT TIR’larının durdurulmasında etkin görev alan isimler arasındaydı.

 

MERSİN’DE DAHA GAYBUBET EVİ VAR MI?

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonların ardından firar eden FETÖ’cü teröristlerin, yurt dışına kaçamayan üst düzey isimlerinin saklandığı evler olan gaybubet evlerinden Mersin’de daha kaç tane olduğu merak ediliyor.

 

15 Temmuz hain kalkışmasının 1 numarası olan Adil Öksüz’ün de Mersin’den Konya’ya, oradan da Almanya’ya kaçtığı iddiaları artık yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Mersin iş dünyası imamı olduğu iddia edilen ASİAD Genel Sekreteri Gazi D., tam bir yıl saklanmış, ardından gerçekleştirilen operasyonla yakalanmıştı.

 

KIBRIS ÜSTÜ FİRAR

 

Mersin’deki gaybubet evlerinde saklanan FETÖ firarilerini yurtdışına kaçırmak için büyük uğraşlar verildiği iddia edildi. Özellikle firari FETÖ’cülerin Kıbrıs üstünden kaçırıldığı, bunun da en kolay yolunun Mersin üzerinden gerçekleştirilmeye çalışıldığı öne sürülüyor. Bu sebeple Mersin’de ciddi anlamda gaybubet evi olduğu ve üst düzey FETÖ firarilerinin Mersin’de saklanmaya çalıştığı iddia ediliyor.

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MERSİN’DE YAKALANAN FETÖ’CÜ ÜST DÜZEY “İMAMLAR VE “GAYBUBET” EVLERİ ŞOKU için 1 yorum

  1. Antifetö dedi ki:

    Ne hikmettir bilinmez lakin tüm anarşik fetö üyeleri Mersin’de çıkıyor Mersin bu hainlerin ana üssümü burada yüksek mertebede kriptolarmı var kafalarda soru işaretleri

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.