Hoşgeldiniz  

“MAAŞ ÖDEMEKTEN HİZMET EDEMİYORUZ, FAZLA İŞÇİYİ ÇIKARTIYORUM!”

admin | 07 Şubat 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“MAAŞ ÖDEMEKTEN HİZMET EDEMİYORUZ, FAZLA İŞÇİYİ ÇIKARTIYORUM!”

Akdeniz Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş, “Teröriste taziye çadırı kuran işçilerin işten çıkarıldığı” iddialarına yanıt verdi.

akdenizbelediyesitaşeronçıkartıyoraktaş

Akdeniz Belediyesi’nde başlatılan taşeron işçilerin iş akdinin sonlandırılmasıyla ilgili iddialara yanıt veren Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Teröriste taziye çadırı kuran işçilerin işten çıkarıldığı” iddialarına da açıklık getirdi.

 

Belediyenin gelirinin tamamının hizmet dışında harcandığını tespit ettiklerini aktaran Aktaş, “Hizmete ayrılan bir para yok. Haliyle 170 milyon lira borç olmuş. Bunu ödeme şansı hiç yok. Mecburen biz de personel çıkarmaya karar verdik. Belediyenin kendi kadrolu işçilerinin dışında 800 taşeron işçimiz var. Bu taşeron işçi sayısını 500’e çekmeyi planlıyoruz ki biz de hizmet edebilelim. Bunun için de taşeronlara ‘Yüzde 40 civarında elemanınızı çıkaracaksınız’ diye konuştuk. Tabii bunu ajite etmek için birtakım çalışmalar sürdürenler var” dedi.

 

olen_pkkli_icin_akdeniz_belediyesi_taziye_cadiri_kurdu_h29730

 

“Teröriste taziye çadırı kuran işçilerin işten çıkarıldığı” iddialarına da değinen Aktaş, “Teröristin ne işi var belediyede? Terörist varsa zaten çıkarırız. Ben teröristi niye çalıştırayım? Devletin, milletin parasını teröriste mi yedireyim? Öylesi de varsa onu da çıkarırım. Bizim gayemiz Akdeniz Belediyesini hizmet verebilir bir pozisyona getirmek. Başka bir gayemiz yok. Siyasetle zaten işimiz yok” açıklaması yaptı.

 

Kaynak: SonDakika.com

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.