Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ’IN TARAFI BELLİ: “AYFER YILMAZ!”

admin | 28 Şubat 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KOCAMAZ’IN TARAFI BELLİ: “AYFER YILMAZ!”

Akla hayale gelmeyecek bir kumpas organizasyonuyla Mart yerel seçimlerinde katılması engellenen Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, 31 Mart’ta destekleyeceği ismin Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz olduğunu açıkladı.

YSK tarafından tartışmalı bir kararla Mart yerel seçimlerinde adaylığının önü kesilen Burhanettin Kocamaz’ın seçimlerde ne yapacağı merakla bekleniyordu. Burhanettin Kocamaz, dün gece YSK kararı sonrasında yaptığı açıklamada meydanı kendisine kumpas kuranlara bırakmayacağını dile getirmişti.

Gece yaptığı açıklamada “bir adayı” destekleyeceğini ima eden Burhanettin Kocamaz, bugün yaptığı açıklamada destekleyeceği adayı da kamuoyuyla paylaştı.

Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz’ı destekleyeceğiniz açıklayan Kocamaz, “Gecemizi gündüzümüze katarak, tüm Burhanettin Kocamaz destekçilerini Sayın Ayfer Yılmaz için çalışmaya, etrafında birleşmeye davet ediyorum” dedi.  Yılmaz’ın Demokrat Parti’de aday olacağı bildirildi.

AYFER YILMAZ KİMDİR?

Türk, siyasetçi…

1956 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Ayfer Yılmaz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

Eğitimini tamamladıktan sonra Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı görevleri yaptı.

1996 senesinde DYP İçel milletvekili seçildi ve iki dönem görev yaptı. 1996 senesinde de Mesut Yılmaz başbakanlığında kurulan ANAYOL ile yine aynı sene içinde bu kez Necmettin Erbakan’ın başbakanlığında kurulan REFAHYOL hükümetlerinde devlet bakanlığı görevi yaptı.

2002-2009 seneleri arasında Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği yaptı.

Halen Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Danışma Kurulu üyesi olan Ayfer Yılmaz, 1 çocuk annesidir.

Yılmaz, 2017’de İYİ Parti’ye katıldı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.