Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ: “BU KENTİN HUZURUNU BOZAMAYACAKSINIZ!”

admin | 17 Ekim 2017 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KOCAMAZ: “BU KENTİN HUZURUNU BOZAMAYACAKSINIZ!”

Mersin’de bugün gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında yazılı bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin’in insanları olarak huzur ve mutluluk içinde yaşamamızdan rahatsızlık duyanlar bugün Mersin’imizi kana buladılar! Bu kenti kana bulayarak polis aracını patlatanlar şunu iyi bilsinler ki başaramayacaklar! Ve bu kentin huzurunu bozamayacaklar!” dedi.

Mersin’de bugün Emniyet güçlerine gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birlik mesajları verdi.

 

Mersin’in huzuru ve birlikte yaşamaya büyük önem atfettiğini kaydeden Başkan Kocamaz, “Bu kent bünyesinde barındırdığı tüm insanlarıyla mutlu ve huzurlu bir kent. Bu kent bütün kışkırtmalara karşı ketum davranan, ayrıntıları ve ayrılıkları kabul etmeyen, birlikte yaşamaktan rahatsızlık duymayan ancak bölücülüğe ve teröre karşı hassasiyetleri olan bir kent. Bu kent Mersin. Bu kent demokrasinin beşiği. Bu kent Cumhuriyetin bekçisi. Bu kent milli ve manevi hassasiyetleri olan bir kent. Bu kentten hain çıkmaz. Bu kentten bölücü çıkmaz. Bu kentten vatan ve millet düşmanları çıkmaz. Bu kent 1. dünya savaşı sonrasında verilen hürriyet ve kurtuluş mücadelesinde (Karboğazı’nda) ilk kıvılcımın çakıldığı Kuvay-ı Milliye ruhu taşıyan önemli bir kent. Bizler bu kentli (Mersinli) olmaktan, bu kentte yaşamaktan, bu kente hizmet etmekten çok mutluyuz. Ve gurur duyuyoruz. Bizim, bu kentin, Mersin’in insanları olarak huzur ve mutluluk içinde yaşamamızdan rahatsızlık duyanlar bugün Mersin’imizi kana buladılar! Bu kenti kana bulayarak polis aracını patlatanlar şunu iyi bilsinler ki başaramayacaklar! Ve bu kentin huzurunu bozamayacaklar! Bu halk asil bir halk, mensubu olduğu Yüce Türk milleti de asil bir millettir. Bu kent asla oyuna gelmeyecektir. Bu kent her zamanki asil duruşuyla terörün her türlüsünü lanetleyecek, birlik ve beraberliğini gösterecek, huzurunu bozmak isteyen hainlere fırsat vermeyecektir “dedi.

 

Kocamaz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bizler öyle inanıyoruz ki; Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler Mersinli olamazlar. Bunlar Türk milletinin bir ferdi de olamazlar. Bunlar olsa olsa nesebi gayri sahih, ne idiğü belirsiz, insanlıktan nasibini almamış her türlü hakareti hak eden aşağılık yaratıklardır. Bu hainlere söylenecek söz; Yörüklerin ayranını kabartmasınlar. Yörüğün ayranı kabarırsa sonuç ne olur? Bugünden hiç kimse kestiremez. Zira kurtuluş savaşında olduğu gibi son sözü Yörük ve Türkmenler söyler. Yörük ve Türkmenler maç bitti demeden bu maçlar bitmez. Tüm hainler ayağını denk almalı ve yörüğün ayranını kabartmamalıdır! Bu vesile ile Mersin’imizde ve tüm Ülkemizde gece gündüz demeden büyük fedakarlıklar ve cansiperane gayretlerle güvenliğimizi sağlayan Emniyet Camiamıza, yaralı polislerimiz ile sivil vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, Yüce Yaradan’dan acil şifalar diliyorum. Allah böylesine hain bir saldırıyı bir daha hiç kimseye yaşatmasın, hainlere de fırsat vermesin. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.