Hoşgeldiniz  

İŞÇİLERİ BU KEZ İLÇELERE SÜRMEDİ, BİRİMLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

admin | 13 Ocak 2021 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Mersin Büyükşehir yönetimi, yine işçilerle uğraşmayı sürdürüyor. Bu ayın 15’ine kadar yönetimin işçilere ilçe sürgünü yapacağı kulaktan kulağa fısıldanıyordu. Mülkiye Müfettişi incelemesi nedeniyle işçiler ilçelere sürülmedi ama çalıştıkları birimler değiştirildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen CHP’li yönetim, yaklaşık 2 senedir hizmet etmekten çok milliyetçi/muhafazakar işçiler ve önceki dönem bürokratlarıyla uğraşmasıyla gündemdeydi.

Bu ayın 15’ine kadar yine bir ilçe sürgünü furyası bekleyen işçiler Mülkiye Müfettişinin ani baskını ve işçilere uygulanan mobbing iddialarının araştırıldığı dönemde CHP’li yönetimin nasıl bir tutum sergileyeceğini de merakla bekliyordu.

Bugün işçiler için kararlar tebliğ edildi. İşçiyle uğraşmayı kafaya koyan yönetim, birimlerde belirlediği 20’şer işçiyi bu kez ilçelere sürgün etmedi ancak çalıştıkları birimleri değiştirdi. Yönetim tarafından her birimden belirlenen 20 işçiye, il içinde diğer birimlerde görev kararı çıkartıldı.

Tebliği alan işçiler yarından başlayarak yeni görev yerlerinde hizmet etmeyi sürdürecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

İŞÇİLERİ BU KEZ İLÇELERE SÜRMEDİ, BİRİMLERİNİ DEĞİŞTİRDİ için 1 yorum

  1. ekmek peşinde dedi ki:

    evet doğru ilçeler arasında sürgün yapılıyor, ve kendi birimlerinde de kalmıyor işçiler başka birimlere göenderiliyor. mesela mersin merkezde alınan park bahçeler elemanı çevre korumaya ilaçlama ekibine MUT, ANAMUR, BOZYAZI ya gönderiliyor. ANAMURdaki elemanda mersin merkeze gönderiliyor. İlçelerdeki ilçe örgütleri bütün işçilerin çıkması için baskı yapıyorlar. Ekmeğinin peşinde olan bile olsanız farketmiyor. bunlar eski siyasi partiden işe girmişler hepsi çıksın diye başkı yapıyorlar.ve daha önemlisi. KILIÇDAROĞLU seçimden sonra 3000 tl altında maaş yok demişti. Alın size kesatlık. Özel güvenlik görevlileri 2250 ile 2500 arası maaş alıyorlar. hak adalet nerede.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle