Hoşgeldiniz  

GÖÇMEN KATLI KAVŞAĞI İNŞAATINDA DOĞALGAZ HATTI PARÇALANDI! MEZİTLİ VE YENİŞEHİR’DE DOĞALGAZLA ISINANLAR DONDU

admin | 14 Ocak 2022 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Göçmen Katlı Kavşağı inşaatı çalışmaları sırasında dün doğalgaz hattı parçalandı. Bu nedenle Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde doğalgaz kullanan 41 bin konutun doğalgazı kesildi. Çalışmaların bu akşam itibaren sonlanacağı kaydedildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Göçmen Katlı Kavşağında meydana gelen doğalgaz hattındaki oluşan zarar nedeniyle 41 bin konutun gazının kesildi. Doğalgazla ısınan ve mutfakta doğalgaz kullanan   bin 759 bina sakini bir anda neye uğradığını şaşırdı..

Doğalgaz hattının parçalanmasının hemen ardından çalışmalar durduruldu. Aksa Doğalgaz tarafından bölgeye acil müdahale ekibi sevk edilirken, bölgenin doğalgaz hattı kesildi. Aksa Doğalgaz kesintinin ardından yapılan çalışmalar nedeniyle kısım kısım doğalgazın verilmeye başlandığını ve bugün akşam saat 18’e kadar tüm abonelere doğalgaz verileceğini duyurdu.

İŞTE AKSA DOĞALGAZ’DAN YAPILAN O AÇIKLAMA:

“13 Ocak 2022 tarihinde saat 13.40’ta, Mersin ilinin Yenişehir ilçesine bağlı Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı Göçmen Kavşağı mevkiinde katlı kavşak çalışması esnasında doğal gaz şebekemize hasar verilmesi sebebiyle doğal gaz acil müdahale ekiplerimiz tarafından olay yerine hızla intikal sağlanmıştır. Ekiplerimizin gerekli tüm güvenlik tedbirlerini alarak şebeke hasar bölgesine müdahale etmesi sonrası saat 16.25 itibarı ile hasar sebebiyle oluşan doğal gaz çıkışı kontrol altına alınmış ve hat hasarının onarım işlemi saat 17.30 itibarıyla tamamlanmıştır.

Şebekemize verilen bu hasar sebebiyle Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde 4 bin 759 adet bina ve 40 bin 955 adet konuta gaz arzı verilememiştir. Konutlarında doğal gaz arzı sağlanamayan abonelerimize kısa mesaj ile konu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Gaz arzı verilemeyen bölgelere saat 19.00 itibarıyla kademeli olarak gaz arzı sağlanmaya başlanmıştır. Her bir binaya ve konuta abonelerimizin güvenliği açısından kontrollü şekilde gaz arzı sağlanacağından gazlama işleminin 14 Ocak saat 18.00’e kadar tamamlanması hedeflenmektedir.

Gaz arzı tekrar sağlanan konutlarda evlerinde bulunmayan abonelerimizin sayaç vanaları kapalı konumda bırakılacaktır. Abonelerimizin kesinti süresince doğal gaz yakıcı cihazlarını ve sayaç vanalarını kapalı konumda tutmaları güvenli gaz arzının sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunar; anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle