Hoşgeldiniz  

GİZLİ TANIK GÖKTAŞ, YEREL SEÇİM ÖNCESİ KOCAMAZ’DAN İL BAŞKANLIĞI İSTEMİŞ!

admin | 01 Ekim 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

GİZLİ TANIK GÖKTAŞ, YEREL SEÇİM ÖNCESİ KOCAMAZ’DAN İL BAŞKANLIĞI İSTEMİŞ!

Mersin’in üst düzey bürokratları ve şahıslarına hakaretler ederek iftiralar atan Gizli Tanık Rumuzlu twitter kullanıcısının gerçek kimliğinin ortaya çıkmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın aylar önce “Benden MHP İl Başkanlığı istedi vermeyince şantaja başladı” diye isim vermeden bahsettiği kişinin Gizli Tanık Mustafa Göktaş olduğu öne sürüldü.

Gizli tanık rumuzlu twitter hesabının gerçek kullanıcısının kimliğinin belirlenmesinin ardından gözler halen sorguda bulunan Gazeteci ve ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş’ın vereceği ifadeye kilitlendi.

 

Mustafa Göktaş’ın gözaltına alınmasıyla birlikte Gizli Tanık twitter hesabından hakaret ve iftira ettiği Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, üst düzey Büyükşehir bürokratları başta olmak üzere çok sayıda saygın ismin konuyla ilgili ne açıklama yapacağı da merakla bekleniyor.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın bu yılın Haziran ayında kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bugün sizlere 30 Mart 2014 öncesi yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çamlıbel Seçim bürosunda çalışmalar, gelen vatandaşlarımızla da görüşmeler yapıyoruz dönemde kendisini sadece geçmişteki şovlarıyla tanıdığım birisinin benimle görüşmek istediğini bildirdiler. Ben de buyursun dedim” diyerek isim vermeden anlattığı kişinin Gizli Tanık Mustafa Göktaş olduğu öne sürüldü.

 

Kocamaz, Göktaş’ı kast ederek, “Malum şahıs biraz sonra geldi ve bana o dönemde boşalan MHP İl Başkanlığı’na talip olduğunu, aslında çok yoğun olmasına rağmen bunu şahsım, Mersin ve MHP için istediğini, kendisinin 500.000’den fazla Üyesi olan bir sivil toplum örgütünün başı olduğunu, ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul’da bulunduğunu, yurt dışı benzer örgütlerle bağlantısı olduğunu, bu görüşmeden sonra acil olarak İsviçre’deki toplantıya gideceğini anlatıyordu. Bu arada benimde kendisini şayet istersem İL Başkanı yaptıracak güçte olduğumu söylüyor ve ısrarla kendisini Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ile tanıştırmamı istiyordu. Ben bu yaratığı sakince dinledikten sonra MHP’nin köklü bir mazisi ve önemli bir misyonu olduğunu, Türkiye’de en fazla emek çekilen parti olduğunu, geçmişte bedeller ödediğini, şehitler verdiğini belirttikten sonra MHP’nin, yoldan geçen birisinin daha selam vermek için kapıdan girdiği anda İl Başkanı yapılacak kadar ucuz bir parti olmadığını söyleyerek gönderdim” demişti.

 

 

Göktaş’ı o dönem “şantajcı” olarak nitelendiren Kocamaz açıklamalarını şöyle sürdürmüştü: “Biz seçimi kazandık. Ancak bu Zübük tipli yaratık bu sefer kendi sosyal medya hesabından Belediyemize salvolara başladı. Anladığım kadarıyla amacı benimle görüşmek ve bir şeyler tırtıklamaktı! Şantajlar bir müddet devam etti. Bu yaratık(!) kendisini meteor yani göktaşı zannederek oluşturduğu fitne ekibiyle iftiralar sallıyordu. Aynı şahıs Belediye içerisinden bazıları ve o dönemde teşkilatla ilişiği kesilmiş birileri ile görüştüğünü, kendisine belediyeden sürekli bilgi akışı olduğunu, bazı yanlışlar tespit ettiğini, polis istihbaratla irtibatı olduğunu belirtiyordu. Bu arada bazı arkadaşlarımıza ulaşarak kendisiyle görüşmediğim ve ciddiye almadığım takdirde bunları yazacağını ifade ediyordu. Nitekim yazdı da. Yazdığı bu yazılardan dolayı Mersin Adliyesinden 18 ay hapis cezası da aldı. Bu arada bazı arkadaşların ısrarı ve ricasıyla bu şahısla Tesislere geldi ve görüştük. Zübük aynı martavallarına devam ediyor, bu martavalların arasında da bizden taleplerini tekrarlayıp duruyordu. Kendisinin ve eşinin emekli maaşından başka bir gelirinin olmadığını, benim kendisini kollarımın arasına alarak bir evladım olarak görmemi talep ediyor ve bu isteğini defalarca yineliyor ve yoksa ……… diyordu. Onun bilmediği bir şey vardı. O da Burhanettin Kocamaz şantajlara boyun eğmezdi.”

 

 

 

Kocamaz, açıklamasını şöyle tamamlamıştı: “Neticede biz bu zübüğe yüz vermediğimiz için sosyal medya hesabından Bize saldırmaya başladı. Kendi ifadesiyle Belediye içerisinden, teşkilatın eski yöneticilerinden ve polisten aldığı bilgileri kamuoyuyla paylaşıyordu ve daha sonra bunlara takılan aynı anlayıştaki karaktersizler yıllardır belediyeyi sömüren bir kaç kişi ile Bremen mızıkacılarının Mersin korosunu oluşturdular. En sonunda yaşananları yeniden anlatmaya gerek dahi duymuyorum. Bu güne kadarki kumpas ve oyunlardan tam anlamıyla istedikleri neticeyi alamayanlar hala bu aşağılık oyunlarına devam ediyorlar.”

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.