Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… İYİ’CİLER YERELDE ADAY ÇIKARMAYACAK, İTTİFAK YAPACAK! HEM DE HANGİ PARTİYLE?

admin | 03 Kasım 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

FLAŞ İDDİA… İYİ’CİLER YERELDE ADAY ÇIKARMAYACAK, İTTİFAK YAPACAK! HEM DE HANGİ PARTİYLE?

Gürkan Hacır yaptığı flaş açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na gündemi sarsacak bir teklif yaptığını ve İYİ Parti’nin “Yerel Seçimlere girmeyeceği güvencesini” verdiğini iddia etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Akşener’in İYİ Partisinin yerel seçimlere katılması durumunda bir iki puan ile kazandığı pek çok belediyeyi kaybedeceğini düşünerek Erdoğan’a, yerel seçimlerin erkene alınmasını teklifinde bulunmuştu. Erdoğan ise bu teklifi reddederek, yerel seçimlerin zamanında yapılacağını açıklamıştı.

 

Gürkan Hacır tarafından, Kılıçdaroğlu’nun Akşener’in şok yerel seçimlere katılmama teklifini değerlendirdiği ve henüz bir cevap vermediği ifade edildi.

 

Hacır’a göre Akşener, yerel seçimlere girmeme kozunu kullanarak CHP’yi Cumhurbaşkanlığı adayını “ortak” belirlemeye ikna etmek istiyor. Hacır, Cem Uzan, Genç Parti örneğini vererek, Akşener’in İYİ Partisinin seçimlere girmesi durumunda CHP’nin pek çok belediyeyi AK Parti’ye kaptırmasının çok mümkün olduğunu da konuşmasına ekledi.

 

DERVİŞOĞLU YALANLADI

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Hande Fırat’ın programına bağlanarak, Gürkan Hacır’ın iddialarına cevap verdi. Dervişoğlu, söz konusu iddia hakkında “kupkuru bir iftira” açıklamasında bulundu. Dervişoğlu, Akşener’in hiç bir şekilde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na böyle bir teklifte bulunmadığını söyledi. Dervişoğlu yapılan açıklamalara oldukça sinirli bir şekilde karşılık verdi ve “İYİ Parti’yi kimse kurmadı, millet kurdu” dedi.”

 

AKŞENER YALANLAMADI

 

Hande Fırat ise Dervişoğlu’nun sert açıklamalarından rahatsız oldu ve Musavat Dervişoğlu’nu sert üslubundan dolayı eleştirdi. Programa katılan Gürkan Hacır da Dervişoğlu’na verdiği cevapta Dervişoğlu’nun kuru iftira ve hazmedemiyorsunuz suçlamasının doğru olmadığını kendisine gelen bilginin kulis bilgisi olduğunu belirterek, “Kimseyle pazarlık içinde olmayız dediniz ama Ahlat’tan Meral Akşener’in CNN Türk muhabirine böyle bir ittifak yapabiliriz” dedi. Dervişoğlu bu sözler üzerine, “Böyle bir bilgim yok. Genel Başkanım Meral Akşener ile henüz görüşmedim. Pazarlık içinde değiliz. Seçimlere gireceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

 

AKŞENER NE DEDİ?

 

Yerel seçimlerde ittifak konusunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şunları kaydetti: “Biz hiçbir şeye kapalı değiliz. İttifak yapılmaz diye bir kararımız yok. Her türlü teklife açığız!”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.