Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… CUMHUR İTTİFAKINDA ORTAK ADAY ÇALIŞMASI VAR!

admin | 12 Eylül 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

FLAŞ İDDİA… CUMHUR İTTİFAKINDA ORTAK ADAY ÇALIŞMASI VAR!

Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmalarında işbirliği yapması kesinleşen AK Parti ve MHP’nin Mersin için çalışma yürüttüğü, ortak bir isim üzerinde uzlaşılmaya çalışıldığı iddiası Mersin gündemine bomba gibi düştü.

Mersin siyasetinde Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın sistem eleştirisi üzerinden başlattığı, “Bu sistem bu şekilde işlemeye devam ederse aday olup, olmamayı bile düşünüyorum” açıklamasının artçıları sürüyor.

 

Kocamaz’ın bu açıklamasının ardından sosyal medya üzerinden MHP’li Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın adaylığının kesinleştiği iddia edilse de henüz partinin yetkili organlarından net bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırdı.

 

Hamit Tuna ile ilgili adaylık söylentileri sürerken Ankara kaynaklarından yayılan bomba iddia, Mersin’i karıştırdı.

 

SÖZLÜ VE TUNA İSMİ NEDEN ORTAYA ATILDI?

 

MHP’ye yakın kaynaklar, Devlet Bahçeli’nin ittifakın şekli belli olmadan isim açıklayarak pazarlık gücünü artırmaya çalıştığı, ittifak şekillenince vazgeçilmesi kolay zayıf aday isimlerini dolaştırarak AK Parti’ye karşı elini güçlendirmeye çalıştığını da iddia etmesi kafaları daha da karıştırdı. Adana’da Hüseyin Sözlü’nün ve Mersin’de de Hamit Tuna’nın isminin basına sızdırılmasının altında Bahçeli’nin bu stratejisinin yattığını öne sürdüler.

 

AK PARTİ’DEN MHP’NİN İSİM HAMLESİNE REST!

 

AK Parti’ye yakın kaynaklarsa Cumhur ittifakının sürdürüleceği Büyükşehirlerde MHP’nin AK Partili belediyeler için isim önermesinin karşılığında MHP’li belediyeler için de AK Parti’nin isim önerdiğini iddia ettiler.

 

AK Parti’nin de özellikle Adana ve Mersin için bazı isimler önerdiği, bu isimlerle seçime gidildiği takdirde ittifakın başarılı olabileceği seçeneğini MHP’ye sunduğu, yerel seçimlerde adaylarını erken açıklamasıyla meşhur MHP’nin de bu nedenle düşünmeye çekildiği öne sürüldü.

 

AK Parti’nin Mersin için MHP’ye önerdiği ortak isim ise Mersin kamuoyunu salladı. AK Parti’ye yakın kaynaklar Mart 2019 seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak MHP’ye eski MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ismini önerdiği iddiası MHP kulislerini de hareketlendirdi.

 

MHP’nin özellikle Ankara ve İstanbul için AK Parti’ye isim önermesi üzerine AK Parti’den gelen bu hamlenin Mersin’de nasıl karşılık bulacağı merakla bekleniyor.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ İDDİA… CUMHUR İTTİFAKINDA ORTAK ADAY ÇALIŞMASI VAR! için 1 yorum

  1. Ziya33 dedi ki:

    Ferat geddi ferat derviş :)))

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.