Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… BAŞSAVCI ERCAN’I “SİNİRLENDİREN” TEKLİF!

admin | 20 Ağustos 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

FLAŞ İDDİA… BAŞSAVCI ERCAN’I “SİNİRLENDİREN” TEKLİF!

FETÖ ile amansızca mücadele vermesiyle öne çıkan Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a birtakım çevrelerce ahlaksızca teklif yapılarak “zengin FETÖ’cüleri” adeta kurtarma planı yapılmasının istendiği iddiası Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

Göreve başladığı günden bu yana Mersin’de başta FETÖ olmak üzere çok sayıda illegal hain yapılanmanın kentte belini kıran Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a bazı aracıların “ahlaksız teklifte” bulunulduğu iddia edildi.

 

İddia sahibi Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Ersin Ramoğlu. Ramoğlu bugünkü köşesinde bu iddiayı kaleme aldı ve Başsavcı Ercan’ın bu olayı üstlerine rapor ettiğini de öne sürdü.

 

Ramoğlu, “Gelelim şu FETÖ Gladyosuna. Bu mesele çok önemli… İslam alemi için bir uyanışın bir dirilişin, bir adaletin, bir merhametin bir dik duruşun simgesidir Erdoğan! Reis’in milli mücadele aşkı, şevki, gayreti ve çabası milleti hep diri tuttu, tutuyor da! Ama hainler bu durumdan rahatsız. FETÖ’yü yargıdan kaçırmak için numara üstüne numara çeviriyorlar! Ortada dönen paranın haddi hesabı yok!  Türkiye geneli FETÖ/PYD toplam dosya sayısı 22 bin 982. Sanık ve şüpheli sayısı da 176 bin 538.

Bunlardan 50 bin 870’i tutuklu. Yargılanan zengin FETÖ’cüler büyük paralar karşılığında ‘itirafçı’ yapılarak ya tahliye ediliyor ya da beraat!” diye yazdı.

 

Yargıdaki bu oyunun CMK 221’den faydalanılarak yapıldığını öne süren Ersin Ramoğlu, “Elbette bu durum yukarı raporlandı. AK Parti’nin ismini kullanan kriptolar da var. Örneğin Mersin’de. İsmi bende saklı biri Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a giderek firari iş insanlarına ‘adli kontrol şartı’ getirilmesi halinde kaçak işadamlarının ortaya çıkmalarını sağlayabileceğini söyledi. Teklife sinirlenen başsavcı da olayı ilgili yerlere bildirdi. İstendiğinde ifade bile verecek!” iddiası ortalığı salladı.

 

Ramoğlu, yazısını şöyle tamamladı:

 

“FETÖ davalarında ‘uygulama birliği’ yok. Bir il için suç sayılan şey diğer bir il için suç sayılmayabiliyor. Dosyalar sadece bulunduğu ili kapsadığı için zanlının başka bir ilde FETÖ dosyası olup olmadığı da bilinmiyor. Bu durum yakında ortadan kalkacak ama. Dosyaların tamamı UYAP entegreli bir program sayesinde görülebilecek. Bu sayede CMK 221’den faydalananların eşleştirmeleri yapılacak! Ayrıca FETÖ ile ilgili bilgi havuzu oluşacak. Havuz sayesinde FETÖ mensuplarının konumları öğrenilecek. Yine bu havuz sayesinde ortaya çıkan isimler ve deliller ilgili yerel mahkemelere ve Yargıtay’a iletilecek. ABD’nin kurduğu FETÖ Gladyosu bundan sonra istediğini yapamayacak. Yargıdaki kriptoları da!”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ İDDİA… BAŞSAVCI ERCAN’I “SİNİRLENDİREN” TEKLİF! için 2 Yorum

  1. kirve dedi ki:

    Başsavcı Mustafa Ercan mersin için büyük şans. Bu memleket kendi pisliği ortaya çıkmasın diye masum insanlara iftira atan savcıları da gördü. Herkes herşeyi biliyor. Yolun açık olsun Yiğit başsavcı. Senin gibi insanlara bu memleketin ihtiyacı var

  2. Rambo dedi ki:

    Makarnacı bulgurcu dikkat etmek lazım bazıları içeri girmesi çıkması 24 saat sürmüyor veya 24 saat nedeni bilinmeden cezaevinde intihar ediyor. Başsavcı mersin gelmiş adam gibi adamdır

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.