Hoşgeldiniz  

FLAŞ GELİŞME… SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN FATİH PORTAKAL’A SUÇ DUYURUSU

admin | 03 Haziran 2018 | Gündem, Sağlık, Son Dakika, Tüm Manşetler A- A+

FLAŞ GELİŞME… SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN FATİH PORTAKAL’A SUÇ DUYURUSU

Fatih Portakal ve FOX TV’ye tepki gösteren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan dava açtıklarını söyledi.

Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili haber hakkında konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, FOX TV ve Fatih Portakal hakkında dava açtıklarını kaydetti.

 

Bakan Demircan, “Kendileri hakkında yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık. Onun da peşini bırakacak değiliz. Böyle uydurma haberlerle millete karşı bir kampanya yürütmeye kimsenin hakkı yok” ifadelerinde bulundu.

 

TETKİK YOK, HASTANEDE TURLAMA VAR

 

Fox’ta Fatih Portakal ve ekibi, Mersin Şehir Hastanesi mizanseniyle fena çuvalladı. Kanalın yalanına ortak olan vatandaşın hiçbir tetkik yaptırmadığı ortaya çıktı. O kişi, bin 39 kamera ile izlenen hastanede bir de koltuk değneksiz yürürken yakalandı.

 

Mersin Şehir Hastanesi’nin “şehrin dışında olduğu ve büyüklüğü sebebiyle hastaların hastane içi ulaşımda zorlandığı, yürüme zorluğu çeken hastaların sıkıntı çektiğini” öne süren Fox’ta Fatih Portakal ve ekibi, bu iddiasını pekiştirmek için bir de mizansene imza attı. Doku zedelenmesi nedeniyle daha önce hastanede işlem yaptıran bir vatandaş, çekim için hastaneye götürüldü.

 

KAYIT YAPTIRDI MUAYENE OLMADI

 

Kemal Alp Köker isimli hasta, acil serviste Fox muhabiriyle birlikte çekim yaptıktan sonra hiçbir muayene işlemi yaptırmadan hastaneden ayrıldı. Haber ise akşam Fatih Portakal tarafından şehir hastanelerini karalama amaçlı servis edildi. Fox’ta yayınlanan haber sonrası inceleme başlatan Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Köker’in hastanede geçirdiği tüm zamanı mercek altına aldı.

 

Köker’in o gün poliklinikten giriş yaptığı, hiç kimseyle görüşmeden 17 dakika boyunca katları dolaşıp hastaneden çıktığı belirtildi. Sonra acil servise geçen Köker’in, burada kayıt yaptırıp Fox muhabirlerini beklediği kaydedildi. Bin 39 kamera ile izlenen hastanede Köker bir de koltuk değnekleri olmadan yürürken kameralara yakalandı.

 

KAYITLARA GEÇTİ

 

Fox muhabiri Emre İzkübarlas ve kameraman Çağlar Güner’in haberiyle ilgili Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, “İncelenen kamera kayıtları ve kişinin davranışları göz önüne alındığında yaşananların bir mizansen olduğu, hastanemize ve hastanemizde özveri ile görev yapan çalışanlarımızı zan altında bırakmayı amaçlayan bir yaklaşım sergilendiği tespit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.