Hoşgeldiniz  

DÜNYA KARDEŞ ŞEHİRLER TURİZM BİRLİĞİ ONURSAL BAŞKANI KOCAMAZ, ALMANYA’DA BİRLİK TOPLANTISINA DAVET EDİLDİ

admin | 20 Mayıs 2022 | Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz’ın büyükşehir döneminde sadece Mersin ve Türkiye değil, dünya üzerinde kurduğu çalışmalar halen aktif şekilde sürüyor. Kocamaz’ın fikir babası olduğu Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin” Almanya Bingen’de düzenlenecek olan toplantısına “Onursal Başkan” sıfatı ile davet edildi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK), Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, dünyanın pek çok yerinden belediye başkanı, turizm acentesi, otel işletmesi ve tur operatörlerinin katılım göstereceği “Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin” Almanya Bingen’de düzenlenecek olan toplantısına “Onursal Başkan” sıfatı ile davet edildi.

Burhanettin Kocamaz’ın toplantıda pandemi sonrası kentlerde turizmin geleceği ve sürdürülebilir sağlıklı kentsel turizm hedeflerine kardeş kentlerin sunabileceği katkılar üzerine bir konuşma yapması planlanıyor.

“Seyahate Dönüş 2022” başlığı ile düzenlenecek toplantıda, kardeş şehirlerin daha fazla desteklenmesi böylece şehirler ve toplumlar arasında turizm, seyahat, işbirliği ve kültürel kaynaşma gibi ekonomiden, turizme, kültürden, eğitime çok boyutlu ilişkilerin artırılması fikirleri tartışılacak.

2015’TE KOCAMAZ’IN ÖNERİSİYLE KURULMUŞTU

2015’te 4 kıta, 25 ülkeden, 50 belediye ve 200 katılımcı ile “Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesi’ni” Mersin’de düzenleyerek “Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin” kurulmasında fikir babası olan Kocamaz, bu birliğin kurulmasına giden yolda ilk büyük toplantıya 2016’da yine Mersin’de ev sahipliği yapmıştı.

2016’daki toplantıda Birliğin İlk Dönem Başkanlığını üstlenen Kocamaz, zirvede gösterdiği yüksek başarı nedeniyle Birliğin “Daimi Üyeliğine” ve “Onursal Başkanlığına” getirilmişti.

Farklı milletlerden ve kültürlerden vatandaşların alışverişini ve yüz yüze karşılaşmasını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla kurulan “Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği” kardeş kentler ve topluluklar arasındaki seyahat ve turizm faaliyetlerini güçlendirmeyi planlıyor.

Ayrıca karşılıklı bu ilişkilerin derinleşmesinin kent ekonomilerinde ortak yatırımları artırması, eğitimde karşılıklı öğrenci değişimlerini hızlandırması, toplumlar arasındaki iyi ilişkileri güçlendirerek küresel barışa katkı sunması amaçlanıyor.

DÖNEM BAŞKANLIĞI ZÜRİH’TEN BİNGEN’E GEÇİYOR!

Almanya temaslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti GİK Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Burhanettin Kocamaz, “Şu anda Almanya’nın Bingen Şehrindeyiz. Burada Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği toplantısı ile Turizm Fuarına katılıp yarında Tarsus’un Kardeş Şehri Langen’de Belediye yetkilileri ve dostlarla bir araya geleceğiz. Bugün ayrıca birlikte görev devri de gerçekleşecek. Birliğin Dönem Başkanlığı Zürih’ten Bingen’e geçecek. Önceki Başkana teşekkür ediyor, yeni görev alacak Başkana da başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DÜNYA KARDEŞ ŞEHİRLER TURİZM BİRLİĞİ ONURSAL BAŞKANI KOCAMAZ, ALMANYA’DA BİRLİK TOPLANTISINA DAVET EDİLDİ için 2 Yorum

  1. […] DÜNYA KARDEŞ ŞEHİRLER TURİZM BİRLİĞİ ONURSAL BAŞKANI KOCAMAZ, ALMANYA’DA BİRLİK TOPLAN… […]

  2. Mustafa canciğer dedi ki:

    Büyük başkan varsan varız yoksan yokuz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle