Hoşgeldiniz  

DERİN KULİS… AK PARTİ’NİN ÖNÜNDEKİ 3 İSİM… DOSYALAR GENEL MERKEZ’DE…

admin | 05 Ekim 2018 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

DERİN KULİS… AK PARTİ’NİN ÖNÜNDEKİ 3 İSİM… DOSYALAR GENEL MERKEZ’DE…

Esnaf ve 2. Bölgenin adayı Talat Dinçer mi? İş Dünyasının adayı Şerafettin Aşut mu? İl Başkanı Cesim Ercik’in adayı Mevlüt Ekmekçi mi? Ak Parti’de isimler netleşiyor:

5 Kasım-12 Kasım arası aday adaylık başvurularını alacak olan AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kritik iller için özel çalışma yaptığı ve bazı illeri diğer bölgelere göre erken açıklayacağı bilgisi AK Parti kulislerini hareketlendirdi. Mersin için de özel çalışma yapan AK Parti Genel Merkezi’nin adaylar için ince eleyip, sık dokuduğu ve bazı isimler üzerinde özel çalışma yaptırdığı iddiası kulislerde bomba etkisi yarattı.

 

Genel Başkan Yardımcılarını Büyükşehir’lere tebdili kıyafet göndererek, özel çalışma yaptıran Ak Parti Genel Merkezi’nin Mersin’de 2 isim üzerinde durduğu hatta Genel Merkez tarafından 2 ismi anketlerde halka sordurduğu da öne sürüldü.

 

AK Parti Genel Merkezi Mersin için Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ve MTSO eski Başkanı Şerafettin Aşut’un ismini değerlendirmeye aldığı ve anketlerde vatandaşlara sorduğu iddiası kent gündemine bomba gibi düştü.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği kriterler doğrultusunda öne çıkacak olan isim için Mersin genelinde vatandaşlar arasında tanınırlık ve kent dinamikleriyle yaşanan diyalogun belirleyici olduğu öne çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

 

İş dünyasının adayı olarak Aşut öne çıkarken, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer’in de Mersin genelinde vatandaşlarla ve esnaflarla kurduğu ilişki dikkat çekiyor. Arslanköy doğumlu Dinçer’in 2. Bölge avantajı sebebiyle Aşut’a göre adaylık şansının bir adım önde olduğu AK Parti kaynaklarınca dile getirildi.

 

FLAŞ İDDİA… CESİM ERCİK, MEVLÜT EKMEKÇİ’Yİ ÖNERDİ

 

AK Parti Genel Merkezi’nde Mersin dosyasına eklenen bir isim daha bugün ortaya çıktı. Özellikle teşkilat adına İl Başkanı Cesim Ercik’in önerdiği isim olduğu öne sürülen İl Başkan Yardımcısı ve Ekmekçioğulları Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Ekmekçi’nin de ismi dosyaya girdi. Ekmekçioğlu için İl Başkanı Cesim Ercik’in referans olduğu ve teşkilatların öncelikli adayının olduğu iddiası Mersin gündemine oturdu.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DERİN KULİS… AK PARTİ’NİN ÖNÜNDEKİ 3 İSİM… DOSYALAR GENEL MERKEZ’DE… için 2 Yorum

  1. Ziya33 dedi ki:

    Kim dedi gayrı bunu derviş ersoymu serdarmı yoksa feradmı :))

  2. Yav he he dedi ki:

    Amma da salliyorsun dervis be

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.