Hoşgeldiniz  

CUMHURİYET İLKOKULU ‘eTwinning Projeleri’ ile ÇOCUKLARI “HER YÖNÜYLE” EĞİTİYOR

admin | 10 Nisan 2021 | Eğitim, Genel, Yerel Haberler A- A+

Mersin ili Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet İlkokulu’nda yürütülen eTwinning projeleri dikkat çekiyor.

Mersin’in Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet İlkokulu, temel eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişim ve temel becerilerini artırmaya yönelik birçok eTwinning projesini hayata geçiriyor. Çocukların problem çözme becerilerini geliştirmenin yanı sıra sorumluluk bilinci ve özgüveni artırıcı çalışmalara da imza atan Cumhuriyet İlkokulu, kurdukları çalışma atölyeleriyle öğrencilere kendi ilgi ve yeteneklerinin farkına varmaları konusunda yardımcı oluyor.

Cumhuriyet İlkokulunda bu kapsamda 3 eTwinning projesi hayata geçirildiği bildirildi. İşte o projeler:

1. “I AM IN, TOO” eTwinning projesi

Yabancı ortakların da olduğu eTwinning Projesi ile öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmek, sözlerin ve eylemlerin insanları nasıl etkilediğini anlatmak, empati duygusunu geliştirmek hedefleniyor.  Faaliyetlerde sorumluluk bilinci ve özgüveni artırıcı çalışmalar yapılıyor. Yabancı ortakların da olduğu eTwinning Projesi ile kültürel farkındalığın da artırılmasına çalışıyor. eTwinning projesini Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Eda Erkul, Meryem Aysev ve Yasemin Umar Erdem’in yürüttüğü kaydedildi.

2. “MY FUN WORKSHOPS”eTwinning projesi

Yabancı ortakların da olduğu bu eTwinning Projesi ile çocukların ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için okullarda ve uzaktan eğitim sürecinde eTwinning projesi kapsaminda atölyeler olusturuluyor.  Bu atölyelerde öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerinin farkına varmaları sağlanırken, kalıcı öğrenme ortamları oluşturuluyor. eTwinning projesini Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Ebru Dalyanoğlu ve Seval Burakgazi Solmaz yürütüyor.

3. “EGGY ENGLISH’ eTwinning projesi

Yabancı ortakların da olduğu bu eTwinning Projesi ile Türkiye’nin farklı şehirlerinden 8 okulun öğrencileri, İngilizce dersi için Web 2.0 araçları ile zenginleştirilmiş sanat etkinlikleri içeren materyaller hazırladı. Bu materyaller ile öğrencilerin kendi öğrenmelerine bireysel katkıda bulunması ve öğrenme sürecinin somut ve kalıcı olması hedefleniyor. eTwinning projesini Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Gülçin Kuskan’ın yürüttüğü öğrenildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CUMHURİYET İLKOKULU ‘eTwinning Projeleri’ ile ÇOCUKLARI “HER YÖNÜYLE” EĞİTİYOR için 1 yorum

  1. Hatice tosun dedi ki:

    İyiki çocuğum bu okula gidiyor..

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle