Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞİMDİ DE HAYALİ MESKİ FATURASI SKANDALI!

admin | 19 Eylül 2020 | Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’de CHP’li belediyenin vatandaşa kullanmadığı suyun faturasını göndermesi büyük tepki topladı: “50 TL’lik faturayı 100 TL gönderiyorlar. Damacana su bile daha ucuz!”

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in göreve geldiği günden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nde ardı arkası kesilmeyen skandallar vatandaşı isyan ettirdi.

Sabah Gazetesi’nden Bekir Coşkun’un haberine göre, MESKİ son olarak vatandaşa kullanmadığı suyun faturasını gönderdi. Aylarca su faturalarındaki ciddi artış sebebiyle mağdur olan vatandaş, bu kez de Ekim ve Kasım aylarında gelmesi gereken faturaları 2 ay öncesinden gönderen MESKİ’ye tepki gösterdi. Yaşadığı şaşkınlığı ve isyanı dile getiren vatandaşlar şunları söyledi:

Birol Özgür (56) Emekli:

MESKİ’den vatandaş olarak faturalama sisteminden şikayetçiyiz. Faturaları neye göre kesiyorlar. Her zaman en fazla 50 TL gelen faturam 100 TL’yi aşıyor. Damacana su bile MESKİ’nin suyundan daha ucuz. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin halkın tepkisine rağmen bir çözüm üretmemesi de çok anlamsız geliyor. Bu tahsil edilen fazladan faturaların paralarını Mersin’in hangi yatırımlarında kullanılacak konusunda da vatandaş olarak bir şey göremiyoruz.

Semra Özcoşkun (40) Serbest Meslek:

MESKİ’den faturalar çok yüksek geliyor. 80 TL gelen faturam 170 TL olarak geliyor. 1 aylık faturayı bedelini kullanımı olmadan 2 aylık fatura bedeli olarak ödüyorum. Zamanı geçince de hemen kesinti yapılıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi isyan eden Mersinlileri duymuyor, ya da işine gelmiyor.

Fetlifa Yazgan (52) Serbest Meslek:

MESKİ’den gelen faturalarda, bir ayda iki fatura yansıtılıyor. Vatandaşa yardımcı olunması gereken gerekirken sıkıntı yaratılıyor. Belediyelerin görevi vatandaşa zorluk yaşatmak değil kolaylık yaratmaktır. Uzun süredir kullanmadığımız suyun faturası yansıtılıyor. Şaşkınlık içerisindeyim. Bu skandalın bir an önce son bulmasını istiyorum.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞİMDİ DE HAYALİ MESKİ FATURASI SKANDALI! için 2 Yorum

  1. Velat ak dedi ki:

    Uzun zamandan beri bize bu yapılıyor 2 katlı müstakil evdeyiz her iki aboneye aynı muamele ödedigim halde önüme ödenmemiş fatura çıkıyor cuma günü gittim hiç birşey yapmıyorlar yazıķ biz millete

  2. Velat ak dedi ki:

    Fatura odemeye gittim ptt memur bile şaşırdı meskiye yönlendirdi tek faturada 2 fatura ödüyorum hayali fatura

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle