Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

admin | 03 Mayıs 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına “Para bulacaksınız, yatırım yapacaksınız” diye seslendi.

Belediye Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’ya giden CHP’li belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. Torun başkanlığındaki heyet ilk olarak Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Heyet, mozolede saygı duruşunda bulundu.

Torun ve belediye başkanları daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Torun, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Aziz Atam, Büyük eseriniz CHP’nin yurdun dört bir yanında, genel seçilmiş belediye başkanları ile manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda ve halkımızın hizmetinde azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Demokrasi özgürlük ve bağımsızlığa olan bağlılığımızla yolumuza devam ediyoruz.”

Torun ve beraberindekiler daha sonra İsmet İnönü’nün kabrini ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

CHP LİDERİ SESLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına yaptığı konuşmada, başarılı olunması durumunda Türkiye’nin yönetimini sağlayabileceklerini söyledi.

CHP lideri konuşmasında, “Şimdi vaatlerimizi gerçekleştirerek güveni perçinleyeceğiz. Bir daha seçimlerde daha yüksek oy alacaksınız. Daha geniş kitlelerin sempatisini kazanacaksınız. Bu tarihi bir sorumluluktur. Kaygılanan milyonlar varken, sizler beldenize hakkı, hukuku, adaleti getirdiğinizde kaygıyı kaldıracaksınız. ‘Neden Türkiye böyle yönetilmiyor’ diyecekler” dedi.

“Önünüzde 5 yıllık zaman var” diyen Kılıçdaroğlu “Bu süre su gibi geçer. Üzerinize çok büyük yükler aldınız. İmzasız ihbarları çöpe atacaksınız, yolsuzluk varsa üzerine gideceksiniz. Para bulacaksınız, yatırım yapacaksınız” diye seslendi. “Harcadığınız her kuruşun hesabını vatandaşa vereceksiniz” diyen Kılıçdaroğlu, şeffaflığın CHP’nin temel ilkesi olduğunu söyledi.

Toplantıya CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Taran ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de katılım sağladı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI için 1 yorum

  1. Eski personel dedi ki:

    İşçi bayramı 1 Mayıs işten çıkarıldık bu işleri yöneten büyükşehir meclis üyesi Mehmet Roka ve Zekeriya barış var yazıklar olsun bunlar bide sosyal demokrat Mehmet Roka eski doğru yo partili yapar

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.