Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ GÜLTAK: “KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MERSİN İÇİN KAÇINILMAZ!”

admin | 09 Ocak 2021 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Çay Mahallesi’nde devam eden yerinde kentsel dönüşüm projesi ile Barış ve Bahçe mahallelerinde yakın zamanda başlayacak olan projeler hakkında açıklama yaptı.

Akdeniz Belediye Meclisi’nin, Ocak ayı ikinci birleşim, birinci oturumunda, Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; Barış, Bahçe ve Çay mahallelerini kapsayan yerinde kentsel dönüşüm projeleri hakkında bir değerlendirme yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’nın; Barış Mahallesi’ni riskli alan ilan ederek kentsel dönüşüme dâhil ettiğini belirten Başkan Gültak, mahalle sakinleri ile ikinci tur görüşmelerin başladığını söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZDAN ÇOK RAĞBET VAR, SÖZLEŞMELER İMZALANIYOR”

Mahalle sakinlerin projeye çok rağbet gösterdiğine ve birçok vatandaşın sözleşmeyi imzaladığına dikkat çeken Gültak, “İnsanlarımızın ekonomik durumlarını gözeterek, TOKİ yetkililerinin de duyarlılığı ve özverisi ile vatandaşlarımızın lehine sınırlarımızı zorladık. İçinde camisi, kültür merkezi ve kreşi olan, 400’ün üzerinde konutun yer alacağı güzel bir proje. İmzalar atıldıktan sonra Barış ve Bahçe’de dönüşüm gerçekleşmiş olacak. Mersin’i imar ve yerleşim açısından toparlayacak olan yöntem bu. Yerinde dönüşümü sağlayarak, şehrimizi daha yaşanılır bir hale getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“ÇAY MAHALLESİ’NDE DE ÖNCELİK KESİNLİKLE MAHALLE SAKİNLERİNİN”

Çay Mahallesi’nde gerçekleşen TOKİ konutları inşaatı hakkında da bir değerlendirme yapan Mustafa Gültak, projenin, tahminen önümüzdeki Haziran ayı içinde, belirlenenden daha erken tarihte tamamlanabileceğini belirtti.

TOKİ yetkililerinden randevu aldıklarını kaydeden Başkan Mustafa Gültak, “Barış ve Bahçe’de olduğu gibi, TOKİ yetkilileri, Çay Mahallesi sakinleri ile görüşmeler başlatacak. Burası tamamen Çay sakinlerine münhasır olacak ve vatandaşlarımızın görüşlerini de elbette alacağız. Rağbet yüksek, sıkıntı olacağını sanmıyorum. 140 dönümlük bir arazi, 14 dönüm üzerinde park ve yeşil alanları olacak. Binalar 3 ve 5 katlı. Otoparkları, bodrumları ve diğer her türlü imkâna sahip olan bir yerleşim alanı. Camisi, 32 dükkânı ve iş merkezi olan bir alan. Bu hepimiz için tarihi bir fırsattır ve bu fırsatı kaçırmayalım” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

AK PARTİLİ GÜLTAK: “KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MERSİN İÇİN KAÇINILMAZ!” için 1 yorum

  1. Çermikli dedi ki:

    Çok sevindirici Gültak tebrik ederim Ama Ak partili Meclis üyesi I.Y bu işleri dahil etmesin Pimapen mermer bu aralar keçi koyun bile satar dikkat dikkat

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle