Hoşgeldiniz  

AK PARTİ TÜRKİYE GENELİNDE YÜZDE 65 DEĞİŞİME GİDİYOR! MERSİN ARALARINDA VAR MI, YOK MU?

admin | 23 Eylül 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Önümüzdeki ay il kongrelerine başlayacak olan Ak Parti’de yine değişim haberleri konuşulmaya başlandı. Değişim haberlerinin olmazsa olmazı Mersin’de de İl Başkanı Cesim Ercik için gidecek/kalacak tahminleri kaldığı yerden devam ediyor.

Ekim ayında il kongrelerine başlayacak AK Parti’de bu ay sonuna kadar ilçe kongrelerinin yüzde 70’inin tamamlanması bekleniyor.

TOTO BAŞLADI: MERSİN’DE DEĞİŞİM OLACAK MI, OLMAYACAK MI?

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre AK Parti kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yapmayı planlarken kadın ve genç kotasına ağırlık vermek için çalışıyor. Edinilen bilgiye göre AK Parti’de bugüne kadar ilçelerde yüzde 51 değişim yaşandı.

En büyük değişimin ise başta Ankara ve İstanbul olmak üzere bazı büyükşehirlerde olacağı sanılıyor. Fakat bu illerde pandemi dolayısıyla kongrelerin sona bırakılması bekleniyor. Partide yaşanacak değişimde yönetimde de kadın ve gençlerin olması için çalışma yapılıyor.

Öte yandan eski il başkanlarının bazılarını da sürece dahil ederek üye çalışmalarında kapı kapı gezen parti, ayrılan üyeleri tek tek arayarak ikna etmeye çalışıyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle