Hoşgeldiniz  

AFRİKA’DAKİ FETÖ OKULLARI TMV’YE HIZLA DEVREDİLİYOR

admin | 20 Aralık 2016 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler A- A+

AFRİKA’DAKİ FETÖ OKULLARI TMV’YE HIZLA DEVREDİLİYOR

Gabon’da faaliyet gösteren Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait tüm okullar Türkiye Maarif Vakfı’na (TMV) devrediliyor. TMV Başkan Vekili Büyükelçi Dr. Hasan Yavuz, ülkedeki FETÖ varlıklarının devrine ilişkin hükümet yetkilileriyle mutabakat zaptının imzalandığını belirtti.

guneyafrikatmv

Yavuz, FETÖ okullarının devralınması ile milletimizin alın teri olan bu kurumların gerçek işlevine döndüğünü dile getirerek, “Türkiye Gabon dostluğu eğitim alanında yeni bir gelecek inşa edecek.” açıklamasında bulundu.

 

Devir için mutabakat zabtı, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Yavuz ile Gabon Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mme Lucie Akalane arasında imzalandı.

 

Dr. Yavuz, TMV heyeti olarak Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel mektubunu da sunduklarını belirtti.

 

İmza töreninde Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Göksu, Türkiye Cumhuriyeti Libreville Büyükelçisi Nurdan Bayraktar Gölder hazır bulundu.

 

Gabon’da FETÖ’ye ait ilkokul, orta okul ve lise seviyelerinde üç okul ve 200 öğrenci bulunuyor.

 

Bu anlaşmayla TMV, 8 Afrika ülkesi ile FETÖ okullarının devrine ilişkin mutabakat sağlamış oldu. Daha önce Gine’de 5, Çad’da 3, Somali’de 2, Sudan’da 2, Senegal’de 6, Moritanya’da 5 ve Nijer’de 5 okulun devri için anlaşma imzalanmıştı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.