Hoşgeldiniz  

YGS ÖNCESİ AŞIRI YAĞIŞ ÖNLEMLERİ ARTTIRDI

admin | 11 Mart 2017 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki şiddetli yağış uyarıları sonrası alarm konumuna geçerek, muhtemel sorunlara anında müdahale için teyakkuza geçti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 3 gün süresince ve 24 saat boyunca sahada olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 29 Aralık 2016’da yaşanan sel afetinin yeniden yaşanmaması için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerinden hareketle Kriz Masası etrafında toplandı. 3 gün sürmesi beklenen şiddetli yağışlarda, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, olası kaza ve aksamalara zamanında müdahale etmek için görev başına geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın koordinesinde çalışmalara başladı.

 

Başkan Kocamaz’ın talimatıyla Genel Sekreter ve yardımcıları ile ilgili daire başkanlıklarının görev aldığı kriz masası, kent genelinde beklenen şiddetli yağışların afete dönüşmemesi ve olası zarar boyutunu en aza indirebilmek için sahada da görev alacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu ekipler, hem sahada hem de ihbar alınan bölgelerde 3 gün süresince 24 saat esasına göre görev yapacak.

 

TÜM EKİPLER HAZIR

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm bölgelere daha hızlı hizmet verebilmek için ekipleri grup amirliklerinde konuşlandırdı. İhtiyaç durumuna göre bütün daire başkanlıklarının destek vereceği çalışmalarda Merkez İtfaiye’de 3 pikap ve 8 kişilik ekipten oluşan 1 ambulans, Mezitli Grup Amirliği’nde 2 pikap, 1 kepçe ve 1 Engelli Transfer Aracı, Davultepe Grup Amirliği’nde 2 pikap, 1 kepçe ve 8 kişilik ekipten oluşan 1 ambulans, Akdeniz Grup Amirliği’nde 2 pikap ve 1 kepçe, Yenişehir Grup Amirliği’nde ise 2 pikap, 1 kepçe ve 8 kişilik ekipten oluşan ambulansın yanı sıra 1 saha ekibi ve 1 adet Engelli Transfer Aracı her türlü olaya müdahale için hazır bekletilecek.

 

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER UNUTULMADI

 

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 8 adet zabıta aracı, yağışlar nedeniyle sınav yerine ulaşamayan ve yolda kalan öğrenci ve vatandaşlara hizmet vermek için sahada rink halinde olacak. Vatandaşlar, yolda kaldıkları veya sınava yetişmesi gerektiği durumda, zabıta araçları ile güvenli şekilde gitmesi gereken yerlere ulaştırılacak.

 

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatıyla 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrenciler için Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm toplu taşıma araçları da gün boyunca öğrencilere ve yanlarındaki birer kişilik refakatçilere ücretsiz olarak hizmet verecek.

 

TEHLİKE DEVAM EDİYOR

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 10 Mart 2017 Cuma günü öğle saatlerinden sonra, Mersin ve Adana çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 11 Mart 2017 Cumartesi günü aralıklarla kuvvetli olarak devam edeceği, 12 Mart 2017 Pazar günü ise şiddetini daha da artıracağı belirtilirken, hafta sonu Mersin ve bağlı ilçelerinde yer yer metrekareye 100 kg ve üzeri yağış düşeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, kar erimeleri, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenmişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle