Hoşgeldiniz  

VALİLİK’TE REFERANDUM GÜVENLİĞİ MASAYA YATIRILDI

admin | 16 Mart 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan “Anayasa Değişikliğine İlişkin Halk Oylaması Koordinasyon Toplantısı” Vali Özdemir Çakacak başkanlığında yapıldı.

Sahil Valilik Makamı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları Ayhan Bayhan ve Mehmet Demirezer, İl jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, siyasi parti il başkanları ve temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak, her seçim öncesinde mutlaka bu toplantıları düzenlediklerini belirterek, bu toplantıda da ‘3276 Sayılı Anayasa Değişikliğinin Halk Oyuna Sunulması Hakkında Kanun’da belirlenen esas ve usullerin görüşüleceğini belirtti. Vali Çakacak, kamu güvenliği ve huzurunun sağlanması görevinin mülki idare amirlerinin koordinesinde güvenlik birimleri tarafından yürütüldüğünü söyledi.

 

“GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE SOKACAK HİÇBİR UNSURA TAVİZ YOK”

 

Vali Özdemir Çakacak konuşmasının devamında, vatandaşların rahatlıkla sandık mahallerine ulaşarak kimsenin etkisi altında kalmaksızın hür iradeleriyle oy kullanabilmesi ve Halk Oylamasının ilimizde huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi amacıyla, gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin Yüksek Seçim Kurulu ile İl ve İlçe Seçim Kurullarının kararları doğrultusunda, güvenlik birimleri tarafından alındığını ifade etti. Vali Çakacak konuşmasını Halk Oylamasının güvenliği konusunda asla taviz verilmeyeceğini vurgulayarak noktaladı.

 

Toplantı yapılan Halk Oylaması Sunumu’nun ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle