Hoşgeldiniz  

TUNÇSU MAĞDURU EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI’NA YENİ GÖREV

admin | 24 Ocak 2017 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Otogar esnafının eyleminde FETÖ tutuklusu Haluk Tunçsu ile yaşadığı gerginlikten sonra görevinden çeşitli kumpaslarla uzaklaştırılan Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Doğan Mahkemeyi kazanarak göreve iade edilmişti. Ali Doğan’ın yeni görev yeri belli oldu. 

emniyetmüdüryardımcısıerdemliyeatandı

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde değişik görevlerde bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Doğan, çeşitli yalan, kumpas ve iftiralar ile uzaklaştırıldığı göreve mahkeme kararı ile geri dönmüştü.

 

FETÖ tutuklusu Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ile yaşadığı gerginlikle gündeme oturan Ali Doğan, tartışmanın ardından yaşadığı kumpaslarla görevden alınmıştı. Mahkeme kararıyla göreve iade edilmişti.

 

Mersin Emniyeti’nde Ali Doğan yeni görevine başladı. Ali Doğan’ın, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirildiği bildirildi. Doğan, Erdemli Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici’nin Bozyazı’ya atanmasının ardından bu göreve getirildi.

 

ALİ DOĞAN, TUNÇSU İLE NELER YAŞAMIŞTI?

 

Esnafın Mersin’den tüm illere otobüs seferlerini 3 gün süresince durdurma kararı aldığı eyleme, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ile Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Doğan’ın tartışması damga vurdu. “Bunları buradan dağıtın” diyen Tunçsu’ya Doğan, “Burası kamusal alan. Herkes istediği yerde açıklama yapabilir” diye çıkıştı.

 

Merkez Toroslar İlçesi’ne yapılan yeni otogardaki işyerlerinin açıklanan kiralarının çok yüksek olduğunu belirten merkez Akdeniz İlçesi’ndeki otogar esnafı otobüs, dolmuş ve özel araçlarını İsmet İnönü Bulvarı’na park ederek belediye binası önünde toplandı. Yaklaşık 200 kişinin toplanması üzerine çevik kuvvet polisi belediye girişine adeta etten duvar ördü.

 

POLİSE TALİMAT VERMEK İSTEDİ

 

Belediye binasına kimsenin girilmesine izin verilmezken işletmecilerin toplandığını haber alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Kayseri eski Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu kapıya geldi. Eylem nedeni ile güvenlik önlemi alan polislerden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Doğan, bina girişine gelen Tunçsu’nun yanına gitti. Bunun üzerine Tunçsu, Doğan’a “Bunları buradan dağıtın” dedi, ardından da Ali Doğan’ı eliyle itti. Eylemcilere de tepki gösteren Tunçsu, “Burası kamusal alandır. Vatandaşlarımızın bu binaya girmeleri lazım. Bu bir suçtur. İzinsiz gösteri yapıyorlar. Güvenliği sağlayın” diye konuştu. Müdür Doğan ise “Burası kamusal alan. Herkes istediği yerde açıklama yapabilir” diye cevap vererek Tunçsu’nun yanından ayrıldı.

 

SUÇ İŞLİYORSUNUZ

 

Bunun üzerine Tunçsu, “Siz bu alanda bu açıklamayı yaptıramazsınız. TCK kanunlarını uygulamak zorundasınız. Bakın şu anda suç işliyorsunuz. Ben sizi Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet edeceğim. Kamuoyuna sesleniyorum, Emniyet Müdürlüğü görevini yapmıyor. Burası kamusal bir alandır. Bu şekilde bu alanı işgal etmek kimsenin hakkı değildir. Emniyet görevlilerinin yetkisi de burayı açmaktır. Burayı açmayan emniyet görevlileri suç işliyor. Ben Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görevini yapmayan emniyet görevlilerini Cumhuriyet Savcılığımıza şikayetle görevliyim” diye konuştu. Tunçsu’nun bu sözleri esnaf tarafından tepkiyle karşılanıp yuhalandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

TUNÇSU MAĞDURU EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI’NA YENİ GÖREV için 1 yorum

  1. Fetö düşmanı dedi ki:

    Fetöcü tunçsu hapishanede işkence görsün belediyede çalışanlara az çektirmedi imansız şerefsiz hasiyetsiz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle