Hoşgeldiniz  

TUNA’NIN 10 BİN KİŞİLİK REKOR DENEMESİ 7 BİN 700’DE KALDI

admin | 10 Kasım 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın gerçekleştirmeye çalıştığı 10 bin kişiyle Atatürk portresi Guiness denemesinde hayal kırıklığı yaşandı. Kişi sayısı beklenenin altında çıkınca okullardan takviye öğrenciler de geldi ama 10 bin rakamına ulaşılamadı.

Toroslar Belediyesi’nin 10 bin kişiyle 10 Kasım’da Atatürk silüeti rekor denemesi, 7 bin 700 kişide kaldı. 10 bin kişi için hazırlanan çalışmada sayı eksik kalınca portre tam oluşturulamadı. Girişte tutulan kayıt sonradan çağrılan lise öğrencileriyle birlikte 7 bin 700 kişi katıldığını resmileştirdi.

 

Daha önce buna benzer çalışmanın 4 bin 500 kişiyle yapıldığı, Toroslar’da da 7 bin 700 kişi katılmasıyla rekorun kırıldığı iddia edilse de son karar Guiness yetkililerinde olacak. Elde edilen portrenin görüntüleri, Guinness temsilcileri tarafından merkeze gönderilip incelenecek. Onay alındığı takdirde ise, rekor denemesi Dünya Rekorlar Kitabına girecek.

 

Kayıt yaptıran kişilerin 10 bini geçtiği, ancak rekor denemesinin yapıldığı gün alana kayıt yaptıranların yaklaşık yüzde 30’unun katılmadığı ortaya çıktı.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

TUNA’NIN 10 BİN KİŞİLİK REKOR DENEMESİ 7 BİN 700’DE KALDI için 3 Yorum

  1. Ahmet çırak dedi ki:

    çok mu sevindirik oldunuz bazı yerlerde 10 kasım ı 100 kişi ile anıyorlar onları niye yazmıyorsun mersin tarihinde hiç denenmemiş portreyi yapmak için çalışılmış oraya 7000 8000 insanı toplamak ve girişimde bulunmakta bir marifettir gerçi sizin anlayışınız bunları anlamaz

  2. Mustafa yaşar duru dedi ki:

    Çok mu sevindiniz satılık kalemler sizin tasmanızın kimde olduğunu çok iyi biliyoruz. Hamit tuna başkan akp den büyükşehir başkanı olsun da o tasmanızı tutan burhanettin ile birlikte hesabını tek tek sormazsak adam değiliz.

  3. İnadına Hamit Tuna dedi ki:

    Çokmuş sevindiniz acaba bu nasıl bir yanlı haberdir Toroslar cumhurıyet meydanına şimdiye kadar gelmemiş olan kalabalığın gelmiş olması ve oradaki ruhtur asıl haber olması gereken yazık çok yazık bide haberci olacaksınız tarafsız yansız vicdan rahatlığı versin size allah çünkü bence ihtiyacınız olacak

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle