Hoşgeldiniz  

NAMUS-ŞEREF SÖZÜ ÜZERİNDEN CHP LİDERİNE YÜKLENEN AK PARTİ VE MHP İL BAŞKANLARINA DEDİ Kİ, “SEÇER’E YÜKLENİN, KILIÇDAROĞLU’NA DEĞİL!” CHP’Lİ AKTAY ŞOK YARATTI!

admin | 21 Aralık 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti ve MHP İl Başkanlarının yerel seçimlerden önce hiçbir işçinin siyasi tercihlerinden dolayı işten çıkarılmayacağını namus ve şeref sözü vermesine rağmen CHP’li Mersin Belediyesindeki kıyım üzerinden Kılıçdaroğlu’nu eleştirmelerine CHP’li Aktay’dan Vahap Seçer’i ateşin ortasına atan yanıt geldi: “Seçer, yargı kararını yerine getirmiyorsa çıkın onu söyleyin. Genel Başkanımızın vicdanını sorgulamadan önce temsil ettiğiniz iktidara bakın!”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP’ye ait olmayan belediyelerdeki işçilere seslenen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin ardından CHP’nin belediye başkanlığını kazandığı takdirde işten çıkarmaların olmayacağını söylemişti. Hatta Kılıçdaroğlu, bir adım daha ileri giderek “Namus ve Şeref sözü” vermişti. 31 Mart yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan CHP’li Vahap Seçer, göreve gelir gelmez Genel Başkanının verdiği sözü çiğnemiş, haksız ve hukuksuz bir şekilde önceki dönem işe alınan milliyetçi/muhafazakar kökenli işçileri işten çıkarmıştı.

3 bin 500’ü aşkın işçi Yargı yoluna başvurmuş, açılan davalar da tek tek işçiler lehine çıkmaya başlamıştı. CHP’li Seçer, Yargı kararlarını yok saymış, işçilere ne tazminatlarını ne de tekrar işe başlama hükmünü yok saymıştı.

Bunun üzerine AK Parti ve MHP İl Başkanları da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na namus sözünü hatırlatan açıklamalar yapmışlardı.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da konuyla ilgili uzun süren sessizliğini bozdu ve Aktay’ın Kılıçdaroğlu’nu kurtarma adına Büyükşehir Belediye Başkanını ateşe atan cevabı şok yarattı.

Aktay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer yargı kararlarının gereğini yerine getirmiyorsa, çıkın onu söyleyin. Ama kendinizi mahkeme yerine koymayı bırakın. Herhangi bir konuda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun vicdanını sorgulayabilmek için önce, temsil ettiğiniz iktidarın kamu bütçesini nasıl harcadığına, kamu imkanlarını kimler için kullandığına bir bakın” dedi.

Mahkemece işçiler lehine sonuçlanan yüzlerce Yargı kararını da yok sayan CHP’li Aktay’ın, “Görevinin gerektirdiği liyakata sahibi olduğu, işini hakkıyla yaptığı halde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden çıkarılmış 1 tek kişi bile varsa, yasal yollardan hakkını alması için ona destek olun. Ama yalan ve iftira yerine belgeye, kanıta dayalı siyaset yapmayı deneyebilirsiniz” demesi de şaşkınlıkla karşılandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

NAMUS-ŞEREF SÖZÜ ÜZERİNDEN CHP LİDERİNE YÜKLENEN AK PARTİ VE MHP İL BAŞKANLARINA DEDİ Kİ, “SEÇER’E YÜKLENİN, KILIÇDAROĞLU’NA DEĞİL!” CHP’Lİ AKTAY ŞOK YARATTI! için 1 yorum

  1. Mbb işten cıkarılan işci dedi ki:

    Bende işten cıkarılan bir işciyim önce 5ay pandemi izni arkasına senelik izin sonrasında işden cıkarılma bu sürecte gecirmiş oldugum zor zamanlarımı ve cocuklarımın gecirmiş oldugu zorlukların AHI buna vesile olanların üzerine olsun kendileri ve yedi ceddi benim cektigim zorlukların on katını cektir sin ALLAHIM

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle