Hoşgeldiniz  

MHP MERSİN’DE ŞOK OPERASYONA KILIÇ YORUMU: “HAKLI BİR GEREKÇESİ OLDUĞUNA İNANIYORUM!”

admin | 30 Ocak 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Mersin Teşkilatı, Genel Merkez’in yaptığı operasyonun şokunu yaşıyor. Görevden ani bir kararla alınan MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, bugün düzenlediği basın toplantısıyla partililerine veda etti.

mhpmersingörevdenalındıaçıklama

MHP Mersin İl Teşkilatı’nda adeta deprem yaşanıyor. MHP Genel Merkezi ani bir kararla İl Başkanı Sebahattin Kılıç’ı görevden almış, yerine Avukat Adsız Afşin Yılmaz’ı atamıştı.

 

Bu ani gelişme üzerine bugün il binasında basın toplantısı düzenleyen Sebahattin Kılıç, “Dava adamı olmanın unvanını şeref madalyası olarak göğsümüzde son nefesimize kadar taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Makamlar, mevkiler geçici “dava adamlığı” kalıcıdır. Davamız kadim kültürümüzden bu güne taşınan değerlerimizin bütünüdür. Dava adamlığımız ülkücülüğümüzdür. Davamızın hizmetimize ihtiyacı olduğunu hissettiğimiz an koşarak geleceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Görev süresi boyunca başarılı işlere imza attıklarını kaydeden Kılıç, genel merkezle her koşulda aynı doğrultuda hareket ettiklerini ifade etti Kılıç, “At izinin it izine karıştığı bu ortamda, kurt izini izlememiz elzemdir. Bu kurt izi, aşina soylu liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin izi olmalıdır. Aldığı her kararın altına imzamızı atıyor ve destekliyoruz. İnşallah ülkemiz, liderimizin de siyasete katkılarıyla bu netameli süreçten kurtulacak, düzlüğe çıkacaktır” şeklinde konuştu.

 

Görevden alınma gerekçesini bilmediğini söyleyen Sebahattin Kılıç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Görevden alınma tasarrufu sayın genel başkanımıza ait olup, başta sayın genel başkanımız olmak üzere hiç kimseye karşı asla kızgınlığımız, küskünlüğümüz ve kırgınlığımız yoktur. Alınan kararın mutlaka haklı bir gerekçesi olduğuna inanıyoruz.”

Açıklamanın ardından referandumda Hayır diyeceği için görevden alındığına dair iddialara da yanıt veren Sebahattin Kılıç, “Hayır diyeceğimiz nereden çıktı? Ben kendi adıma söyleyeyim. Ben referandumda evet diyeceğim. Genel başkanımızı, liderimizi destekliyoruz ve arkasındayız” açıklaması yaptı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle