Hoşgeldiniz  

MERSİN’DE KUMPAS İDDİALARINI SU YÜZÜNE ÇIKARTACAK DAVA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

admin | 24 Aralık 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

15 Temmuz hain kalkışmasının ardından başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan ve kısa bir süre sonra tahliye edilen Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal’ın şikayeti üzerine kabul edilen eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü’nün sanık koltuğunda oturacağı davanın tarihinin kesinleştiği bildirildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Mersin’de tutuklandıktan bir süre sonra tahliye edilen Mersin Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal’ın şikâyeti üzerine emniyetteki sorgudaki skandalı açığa çıkartarak dava açmıştı.

 

Savcılık, Sanal’ın emniyetteki sorgusuna, emniyetten 2012’de istifa eden ve polislikle hiçbir bağı kalmayan A.V.’nin de girdiğini, iki polis müdürüyle birlikte 3 gece boyunca sorgu yaptığını açığa çıkardı. İddianamede, A.V.’nin sorguya başlamadan önce Sanal’a hakaret ettiği, Glock marka tabancasını belinden çıkartarak kenara koyduğu da anlatıldı.

 

Skandal, Mersin Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, savcılık ve emniyetin yaptığı tespitler sonrasında açığa çıkmış, Savcılık, bunun üzerine skandal sorguyu yapan iki polisle, sorguya katılan sivil A.V. hakkında dava açmıştı.

 

Dava tarihinin de kesinleştiği bildirildi. Mersin Eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü F.U.S ve Glock tabancalı eski Emniyetçi A.V’nin sanık sandalyesinde oturacağı davanın Mersin 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüleceği belirtilirken ilk duruşma tarihinin de 21 Mart 2018 olduğu öğrenildi.

 

DAVANIN ÖNEMİ BÜYÜK

 

Mersin Eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü F.U.S’nin bu davada yargılanacak olması, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Büyükşehir FETÖ davası açısından da büyük önem taşıyor. Duruşmada tanık olarak dinlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ifadesinde, davayı bir kumpas olarak nitelemiş, F.U.S ve şu an iftiradan tutuklu bulunan gazeteci Mustafa Göktaş ile gazeteci Vahap Şehitoğlu’nu bu kumpas içerisinde yer almakla suçlamıştı.

 

Özgür Sanal’ın açtığı bu davanın da Başkan Kocamaz’ın kumpas iddialarına ışık tutması açısından büyük önem taşıdığı ifade ediliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MERSİN’DE KUMPAS İDDİALARINI SU YÜZÜNE ÇIKARTACAK DAVA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI için 5 Yorum

 1. Reis dedi ki:

  Kumpas yapanlar ortaya çıkacak gazetecilerle u.s bagı ortaya çıkacak adalet hesap verecekler

 2. kirve dedi ki:

  Daha dur bakalım. Hele bir gizli tanık iddianamesi belli olsun. Kimler çıkacak ortaya göreceğiz. Bu daha hiç bir .

 3. sa dedi ki:

  hukukun üstünlüğü yargının bağımsızlığı devam ettiği sürece gücünü bulundukları makamdan alanlar,devletin makamlarına hiç katkısı olmadan, vatandaşa hizmeti esas almayıp, vatandaşın kendisine hizmet etmesi için, birilerine güvenerek hukuk dışı uygulamaları yapanlar elbet ADALET MÜLKÜN TEMELİ diyen Namuslu vatandaşların kalkanı olan bağımsız ve tarafsız yargıçlara toslayacaklardır.
  kim ki iddialarını ispatlayamıyor sa, yalanlarla, iftiralarla, kumpas ve tuzaklarla ve sadece mışlar adaleti yanıltıyor sa, ALLAH onlar için tuzakların en büyüğünü nasip edecektir.
  Ne üzücüdür ki; kovuştumayı yapan hakimin önüne fiil hereket ve eylemler ve onları desdekleyen somut deliller sunması gereken kolluk kuvvetindeki bazı kişiler, her nedense hukuk dışı tutum ve davranışlarda bulundukları bunları da niçin ve neden
  yaptıklarını Yüce Türk adaleti önünde dile getirecelerdir…….

 4. Rambo dedi ki:

  Gizli tanık iddanemesi çıksın şerfsizler ortaya çıkacak sahtekar gazeteci v.ş. Belediye şiirketindeki b.d emekli olan A .k adalet hesap verecek

 5. MUSTAFA DURAN dedi ki:

  eyyy gizli tanığı kullanarak sağa sola iftira atan; salaklar gurubu, eninde sonunda içerdeki adi adam konuşacak, gizli tanığın iftira attığı adamların hepsini bilmem ama kilit bir isim var içlerinde o olmasaydı zaten yakalanamazdı. 🙂 lafın kısası şudur: camii duvarına işediniz. 🙂

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle