Hoşgeldiniz  

MAHALLE YANARKEN SEÇER’İN YAPTIĞIN BAK: APAR TOPAR ÇIKIŞLARI VERMEYE DEVAM ETTİ!

admin | 01 Ağustos 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer yönetimi göreve geldiği günden bu yana önceki dönem işe alınan milliyetçi/muhafazakar işçilerle uğraşmayı Mersin yangınla boğuşurken de sürdürdü. Yine çıkışlar verildi, yüzlerce işçi izni yıllık izne çıkartıldı.

CHP’li Seçer yönetimi, Mersin yangınla boğuşurken bile işçilere adeta zulmetmeyi sürdürdü. İlk etapta 480 kişi olarak belirlenen çıkış listesini, daire başkanlarıyla yaptıkları toplantıda güncelleyerek 759 kişiye çıkartan CHP’li yönetim, listeye eklediği isimlerden çalışan durumdakileri apar topar yıllık izne çıkarttı.

Yıllık izni bitip, mesaiye başlayan yaklaşık 40 işçiyi Cuma günü işten çıkartan Seçer yönetimi, Pazartesi günü mesaiye başlaması gereken bazı isimlere de kısa mesaj atarak işten çıkarılacağını duyurdu. Seçer bürokratları bu işçilerin de kuruma gelmemesi gerektiğini mesajda belirtti.

Çalışan çok sayıda işçiyi çıkış listesine alan CHP’li yönetimin yine Cuma günü listede olduğu iddia edilen isimlere yıllık izin dayatması yapması Taş Bina’ya adeta bomba düşürdü. Kabarık işten çıkış listesi Müfettiş incelemesindeki daire başkanlarını tedirgin etse de, Seçer üst yönetiminin önlerine koyduğu listeleri imzalamak zorunda kaldıkları iddiası da ortalığı salladı.

Yıllık izni biten işçilere iş başı yaptırmayan Seçer yönetimi, bu yöntemle “günlük” işçi çıkarmayı sürdürecek.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MAHALLE YANARKEN SEÇER’İN YAPTIĞIN BAK: APAR TOPAR ÇIKIŞLARI VERMEYE DEVAM ETTİ! için 3 Yorum

 1. Selçuk Tamer dedi ki:

  Çalışmayanlar layığını bulmalı gocunacak bir durum yok. Site sahipleri de bankamatik memuru herhalde!!!

 2. Feritcan dedi ki:

  Hani hak hukuk adalet ti ? anlaşılan birileri kıyıma gelmiş kaldı 2 yıl şurda bunları unutmaz Mersin

 3. Emre dedi ki:

  Selcuk tamer. 750-800 kisi isinden edildi. Secime kadar her sene devam edecek bu cikislar. Hepsi bankamatikcimiydi bunlarin?
  Yapmayin Allah askina goreve geleli 3 sene olmus mobing ve isciyle ugrasmaktan maas dusurmekten fazla mesai vermemekten basma icraatlari yok. Butun tasarruf tedbirlerini iscinin alin teri uzerinden yapan basiretsiz bir yonetim. Harami gibiler. Sosyal demokratmis??? Yersen..

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle