Hoşgeldiniz  

KULİSLERİ “KAYNATAN” İDDİA… ALİ BABACAN MERSİN STARTINI VERDİ

admin | 16 Eylül 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Parti kurma çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Ali Babacan’ın kurmay ekibinin de belli olmasıyla “bölge” yapılanmaları başladı. Babacan’ın kurmay ekibinde yer alan 3 isimden biri olan eski Bakan Sadullah Ergin’in Akdeniz teşkilatlanması için rapor çıkarmaya başladığı iddia edildi.

AK Parti Hükümetlerinde Ekonomi Bakanı olarak uzun yıllar görev yapan Ali Babacan, geçtiğimiz haftalarda partisinden istifa ederek, yoluna yeni parti kurmak için devam kararı almıştı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile hareket ettiği kaydedilen Ali Babacan’ın ana çalışma ekibinin de netleştiği öne sürüldü. Buna göre Ali Babacan’ın kurmayları olarak Beşir Atalay, Nihat Ergün ve Sadullah Ergin isimleriyle teşkilatlanma konusunda hareket ettiği iddiası kulisleri hareketlendirdi.

FLAŞ İDDİA… AKDENİZ SADULLAH ERGİN’E EMANET

Siyaset arenasına güçlü bir şekilde girme hesapları yapan Babacan’ın Atalay, Ergin ve Ergün’den hakim oldukları bölgeler hakkında detaylı rapor istediği öne sürüldü.

Mersin’in de yer aldığı Doğu Akdeniz havzasından sorumlu olarak da Hataylı eski Bakan Sadullah Ergin’in Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay başta olmak üzere çevre illerle ilgili rapor hazırladığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

BEŞİR ATALAY, BAZI İSİMLERE REFERANS MI OLDU?

Mersin için yeni partiyle irtibata geçmek üzere bazı Doğu kökenli isimlerin Beşir Atalay’la temasa geçtiği, Atalay’ın da bazı isimlere Sadullah Ergin’e verilmek üzere referans olduğu iddiası Mersin siyasi kulislerini hareketlendirdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle