Hoşgeldiniz  

KORONA MERSİN’DE ARTTI, VALİ SU UYARDI: “EV ZİYARETLERİNİ ERTELEYİN!”

admin | 26 Kasım 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 valiliğe gönderdiği ‘Koronavirüs Denetimleri’ konulu genelgesi kapsamında, Mersin’de düzenlenen Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yenişehir ilçesinde yapılan denetimlere İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Necip Çarıkcıoğlu ve Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Oğuz Bavbek de katıldı.

İlk olarak toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlere katılan Vali Su, şoförler ile yolculara koronavirüs salgınına karşı hatırlatmalarda bulunarak, pandemi tedbirlerine uyulmasının önemini vurguladı. Daha sonra vatandaşların yoğun olarak bulunduğu işyerlerinde esnafı ziyaret eden Vali Su, işyeri çalışanları ve müşterilere pandemi tedbirleri konusunda uyarılarda bulunarak iş yeri sahiplerine bol kazanç temennisinde bulundu.

Yenişehir ilçesindeki denetimlerinin ardından Sayapark AVM’ye geçen Vali Su, AVM içerisindeki işyerlerini ziyaret ederek, vatandaşlara koronavirüs salgınına karşı uyarılarda bulundu.

Görevlilerin vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıttığı denetimler esnasında yaptığı açıklamada, pandemi ile mücadelede üç temel kural olan maske, fiziki mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmenin önemini yineleyen Vali Ali İhsan Su, Mersin genelinde bugün kaymakamlar, belediye başkanları, kolluk kuvvetleri, muhtarlar ve STK temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan ekiplerle sahada denetimler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Tedbirlere uyan vatandaşlara teşekkür eden Vali Su, kurallara uyma alışkanlığının daha da artmasını sağlamak amacıyla yapılan denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Vali Su, “Vatandaşlarımızdan zaruri olmadığı takdirde ev ziyaretlerine gitmemelerini rica ediyorum, ev ziyaretlerini mümkün mertebe ertelemeliyiz. Bu hepimizin sağlığı açısından uygun olacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle