Hoşgeldiniz  

KEDİ EVLERİ KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ?

admin | 16 Temmuz 2019 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından şehrin muhtelif noktalarına sahipsiz sokak kedilerinin barınma ve beslenme ihtiyacını karşılamak için kurulan kedi evlerinin yeni dönemde mama bırakımının yapılmadığı öne sürüldü.

Sahipsiz kedileri yazın bunaltıcı sıcağından, kışın ise zor hava koşullarından korumak amacıyla önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından faaliyete geçirilen kedi evlerine yeni dönemde mama ihtiyacının karşılanmadığı öne sürüldü.

Sansasyonel Haber basın merkezine ulaşan bir grup hayvan sever, kedi evlerine daha önce düzenli olarak mama ve su bırakıldığını ancak bu yaz sıcağında bu bakımların artık yapılmadığını savundu.

Kedi evlerine alışmış olan çok sayıda hayvanın artık bu noktalarda yiyecek bulamadığını belirten hayvan severler, “Geçen dönemde oldukça düzenli yapılan bakımlar bu dönemde yapılmıyor. Defalarca Büyükşehir belediyesini aradık, durumu ilettik. Bize bakım yapılacağını söylediler ancak hala uğrayan yok. Bizim de gücümü belli, her noktaya yetişemiyoruz her zaman mama alamıyoruz. Yazık olacak bu sıcakta hayvanlara” diyerek Büyükşehir belediyesini göreve çağırdılar.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle