Hoşgeldiniz  

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… BORÇLANMA TALEBİ KARARINDA İŞ İYİCE DÜĞÜMLENDİ… SON KARAR VALİLİK’TE

admin | 23 Temmuz 2020 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ikinci birleşimi, MBB Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

MESKİ Olağan Genel Kurulu’nda Mayıs ayındaki olağanüstü toplantıda oy çokluğuyla reddedilen CHP’li Vahap Seçer’in istediği 100 Milyon TL borçlanma talebi görüşüldü.

Yapılan oylamanın ardından daha önce meclise gelen ve reddedilen 100 Milyon TL’lik borçlanma talebi bir kez daha oylamaya sunuldu. Daha önce ret verenlerin kararının arkasında durup durmadığı oylandı. 36 üye ret kararında ısrar etti.

Bunun üzerine CHP’li Seçer, “Kanuna göre üye tam sayısının yarısının 1 fazlası yani 40 olması gerekiyordu. Ancak 36’da kaldı dolayısıyla borçlanma talebi kabul edilmiştir” dedi.

Bunun üzerine söz alan MHP’li Mahmut Tat, “5393 Sayılı kanuna göre lehte veya aleyhte alınacak kararın 40 olması lazım. Bu nedenle bu isteminizle karara bağlanamıyor. Yani öbür oturumda bunu bir kez daha gündeme getirmeniz lazım” şeklinde konuştu.

Ortada oluşan muğlak durum tartışmalara yol açtı.

Yapılan farklı görüşlerin ardından konuşan CHP’li Vahap Seçer, “Sizin aldığınız karar yatırımlarımıza engel oluyor. Bu yüzden hukuka aykırıdır. Bu yüzden bu madde bir kez daha güdeme alındı” dedi.

CHP’li Seçer, kararın Valiliğe gönderileceğini söyledi. Borçlanma yetkisi konusunda son karar Mersin Valiliğin de olacak.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… BORÇLANMA TALEBİ KARARINDA İŞ İYİCE DÜĞÜMLENDİ… SON KARAR VALİLİK’TE için 1 yorum

  1. Diyarbakırlı dedi ki:

    Cumhur ittifakından gelmeyenler tek tek açıklanmalı ve disipline verilmeli İsmail Yerlikaya katılmadı yüzde yüz imarda rantllı tadilat işi vardır

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle