Hoşgeldiniz  

FİKRİ SAĞLAR’A YARGI ŞOKU: 10 AY HAPİS CEZASI!

admin | 08 Mart 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’nin eski Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “FETÖ’cü” dediği için Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonuçlandı.

CHP eski Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yargılandığı davadan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın kararını Sağlar’ın avukatı Erdal Işık açıkladı.

Avukat Erdal Işık, “Cumhurbaşkanına FETÖ’cü dediği için müvekkilimiz Sayın Fikri Sağlar’a Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi hakaretten 10 ay hapis cezası verdi. Muhalefete yönelik düşünce ve ifade özgürlüğünü yok sayan hukuksuz karara karşı mücadelemiz sürecek.” Dedi.

Sağlar’ın avukatı Erdal Işık’ın Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararına itiraz edeceği öğrenildi.

SAĞLAR NE DEMİŞTİ?

CHP’de Mersin Milletvekili ve PM Üyesi iken bir konuşma yapan Fikri Sağlar, “15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi yaşadık. Sabahtan akşama kadar her vesileyle Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz hain FETÖ darbesini bize anlatıyor. Halkın kendisini kurtardığını, büyük kahramanlık yaptığını, liderliğinin bu şekilde tescil edildiğini bize söylemeye çalışıyor. Bu arada da binlerce insanı işinden, aşından FETÖ’cü diye çıkarıyor. FETÖ’yü Türkiye Cumhuriyeti’ne getiren ve iktidar eden kim? Recep Tayyip Erdoğan. O zaman bir numaralı FETÖ’cü Recep Tayyip Erdoğan’dan hesap sormamız gerekiyor. Asıl yapmamız gereken bu” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlar, bu ifadelerinden dolayı 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle