Hoşgeldiniz  

CUMHUR’DA AK PARTİLİ YERLİKAYA ÇATLAĞI… GRUP KARARINA AYKIRI KONUŞTU, OYLAMAYA DAHİ KATILMADI!

admin | 09 Temmuz 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Dün gerçekleştirilen kritik borçlanma talebi oylaması öncesinde grup kararına aykırı konuşan AK Partili Meclis Üyesi İsmail Yerlikaya’nın oylamaya da katılmaması MHP’yi gerdi. MHP’lilerin Yerlikaya rahatsızlığını AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’e de ileteceği öne sürüldü.

15 aylık görev süresince elle tutulur hiçbir hizmet üretmeyen CHP’li Vahap Seçer’in, bir kez daha Meclis’ten istediği 250 Milyon liralık borçlanma talebi, Cumhur ittifakı üyeleri tarafından reddedilmişti. Seçer’in bu talebini kendi gruplarında değerlendirerek ret kararı alan AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri, AK Partili İsmail Yerlikaya’nın grup kararlarına aykırı konuşmasıyla büyük şok yaşadı.

Ak Partili Yerlikaya, “Bu dediklerinizi, borçlanılacak miktarın nereye ödeneceğini biz bilmiyorduk. Bize sunduğunuz bu projeleri bize iletin, biz de kendi grubumuzda görüşelim, bir sonraki oturumda oylayalım. Siz bu önergeyi şimdilik geri çekin” demesi şok yarattı.

KRİTİK OYLAMAYA KATILMADI!

Vahap Seçer’in borçlanma maddesi görüşmelerinde antidemokratik tavırları ve hem MHP’li hem de AK Partili başkanları hedef alması meclisi germişti. Bu gerginliğin üzerine yapılan kritik borçlanma oylamasına Ak Partili İsmail Yerlikaya’nın katılmaması büyük tepki topladı.

FLAŞ İDDİA: MHP’DEN YERLİKAYAYA BÜYÜK TEPKİ: YERLİKAYA NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR!

Ret oylarının sayılmasının ardından MHP Grup Başkanvekili Mahmut Tat ile AK Parti Grup Başkan vekili Mevlüt Ekmekçi’nin hararetli bir şekilde görüşme yapması kameralara yansıdı. MHP’ye yakın kaynaklar, AK Partili Yerlikaya’nın konuşması ile oylamaya katılmamasından dolayı duydukları rahatsızlığı AK Partililere ilettiğini öne sürdü. MHP’lilerin İsmail Yerlikaya rahatsızlığını AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’e de iletecekleri iddiası siyasi kulislere bomba gibi düştü.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CUMHUR’DA AK PARTİLİ YERLİKAYA ÇATLAĞI… GRUP KARARINA AYKIRI KONUŞTU, OYLAMAYA DAHİ KATILMADI! için 7 Yorum

 1. Çermikli dedi ki:

  Bu şahıs heryerde ilimiz çalışkan valisini ilimiz çalışkan Bakan bey ismini heryerde benim yakınım diye isimlerini kullanıyor bu adam dikkat

 2. Mermerci dedi ki:

  Cumhur ittifak yalnız bırakan bu arkadaş yüzde yüz CHP belediye ile imar işi vardır ondan Cumhur İttifakını yalnız bırakmıştır

 3. Yalınayaklı dedi ki:

  Oylamaya girmemesi il başkanımz Cesim bey hesabını sorar

 4. Ali dedi ki:

  Adam imardan köşeyi döndü diğer köşeleride dönecektir

 5. Esnaf dedi ki:

  İnsanların imarda işi olunca birilerinden mermer veya Pimapen almak zorunda olmamalı

 6. Mustafa dedi ki:

  İşinizi çözer sonra aranizi kat karşılığı alır geldiğinde hiç bir şeyi yoktu şimdi zengin oldu

 7. […] CUMHUR’DA AK PARTİLİ YERLİKAYA ÇATLAĞI… GRUP KARARINA AYKIRI KONUŞTU, OYLAMAYA DAHİ KATIL… VE AK PARTİLİ YERLİKAYA İLE CUMHUR ARASINDAKİ İPLER GERİLDİ… AK PARTİLİ MEVLÜT EKMEKÇİ’DEN MECLİS’TE YERLİKAYA’YA TEPKİ!  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle