Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ SEÇER’DEN YENİ GERİ ADIM: SU ABONELİKLERİNDE KATILIM PAYI YÜZDE 50 DÜŞÜYOR

admin | 06 Mart 2020 | Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer’in MESKİ’de uyguladığı harcamalara katılım payı, tavan fiyatlarla belirleniyordu. Ortaya çıkan astronomik rakamlara tepkiler artınca, “Siyasi sorumluluğunu alıyorum” diyerek zammı savunan Seçer, bir kez daha verdiği kararlarda geri adım attı!

Büyükşehir yönetimini yap-boza çeviren CHP’li Vahap Seçer’den önemli bir geri vites daha geliyor.

9 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan MESKİ Mart Ayı Olağanüstü Genel Kurulu’nda “MESKİ Genel Müdürlüğü’nde harcamalara katılım payı ile ilgili olarak 2020 yılı itibariyle uygulamaya giren ve gayrimenkul vergi değerinin yüzde 2’si olarak uygulanan oran üzerinden yapılan hesaplamanın, altyapısı tamamlanmış yerlerde 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 50 indirimli olarak uygulanabilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi” maddesi gündeme bomba gibi düştü.

MESKİ katılım paylarına tavan fiyat uygulaması yaparak, ilk abonelerden yüzde 2 katılım payı alıyordu. Bu da astronomik rakamlara tekabül etmiş ve Mersinlilerden büyük tepki toplamıştı. Zammın geri çekilmesini defalarca dile getiren muhalefet meclis üyelerine de Vahap Seçer’in, “Bunu zenginden alıyorum. 1 Milyon TL’ye ev almayı biliyorlar. Zenginler bağırıyor. Bunun siyasi sorumluluğu ben de. Ben her sorumluluğu alıyorum” diyerek zammı savunması daha büyük tepkiye neden olmuştu.

CHP’li Seçer, zamlı uygulamaya gelen tepkilere daha fazla dayanamadı ve zammı geri çekme kararı aldı. Pazartesi günü gerçekleştirilecek genel kurulda alınan katılım paylarında yüzde 50 indirim yapılması kararının çıkması bekleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ SEÇER’DEN YENİ GERİ ADIM: SU ABONELİKLERİNDE KATILIM PAYI YÜZDE 50 DÜŞÜYOR için 1 yorum

  1. Murat şarlak dedi ki:

    Teşekkürler baskan

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle