Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ KILIÇDAROĞLU MERSİN’DEN AK PARTİLİ VE MHP’LİLERE SESLENDİ DE, CHP’LİLERİN KIYIMINA UĞRAYAN İŞÇİLERDEN HİÇ BAHSETMEDİ!

admin | 04 Aralık 2021 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mitingi’nde konuştu. CHP lideri, “Değişim rüzgarları esiyor, geliyor gelmekte olan” dedi. CHP lideri konuşmasında ekonomi eleştirilerinde bulundu.

Son dönemde erken seçim çağrılarını yüksek sesle dile getiren muhalefet sahaya indi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısını dile getireceği ‘Milletin Sesi’ adıyla düzenlenecek mitinglerden ilkini Mersin’de düzenledi.

Kılıçdaroğlu, burada toplanan kalabalığa bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, iktidara geleceklerinde ilk yapacakları icraatların sözünü verdi.

Kılıçdaroğlu vaatlerini şöyle sıraladı;

“İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİM”

“İktidar olduğumda; işsizlik olmayacak. İşsizlik kesinlikle olmayacak, yatırımlara boğulacak bu bölge. Göreceksiniz, Akdeniz üzerinde yükselen Mersin’i bütün dünyaya tanıtacağız. Burayı bir üretim üssü haline getireceğiz.

“İSRAİL’LE SURİYE İLE BARIŞACAĞIZ”

İsrail ile Suriye ile İsrail, Mısır ile barışacağız. Biz ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ diyenleriz. Göreceksiniz o zaman Mersin’in nakliye tırları, sanayicileri Ortadoğu’ya nasıl çalışıyor.

“TÜRK LİRASINI PUL YAPTILAR”

Türk Lirası’nı pul yaptılar, Türk Lirası’nı hak ettiği yere getirmek bizim boynumuz borcudur. Bizim fakirliğimizi Batı’nın emperyallerine satmak istiyorlar. İstanbul Sözleşmesini bir hafta için tekrar yürürlüğe koyacağız.

“TÜRKİYE’NİN NASIL RAHATLADIĞINI GÖRECEKSİNİZ”

Sorun memleket, vatan, bayrak, millet sorunudur. Beraber olmak, birlikte olmak zorundayız. Biz sosyal demokratız. Bizler Atatürkçüyüz, bağımsızlık savaşının ne olduğunu biliriz. 6 ay için Türkiye’nin nasıl rahatladığını göreceksiniz.

“DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESİYOR”

Değişim rüzgarları esiyor Türkiye’de. Buna duvar örmek mümkün değil. Mersin’de, Hakkari’de tüm Türkiye’de. Geliyor gelmekte olan.”

“AK PARTİ VE MHP’YE OY VEREN KARDEŞLERİM…”

Herkesin şunu bilmesini isterim. Geçmişte AK Parti, MHP’ye oy veren kardeşlerime de seslenmek isterim. Dönem kavga dönemi değil. Birleşme, beraber olma dönemidir. Sorun memleket, bayrak sorunudur. Beraber olmak zorundayız. Türkiye’nin birliği, kalkınması, bölgesinde güçlü devlet olarak hiç kimseye karşı boyun eğmeden yürüyebilmesinin yolu beraber olmaktır.

“ÖNCELİK BİZİM İNSANIMIZDIR”

Alın teri döken bir çiftçi neden zarar ediyor? Bu soruyu vicdanlı olan herkesin kendisine sormasını isterim. Toprağımız var, çalışkan insanımız var. Neden arpayı, buğdayı, eti dışarıdan getirip gümrük vergisini sıfırlarız. Hepimiz muhakeme yapmak zorundayız. Yarın hep birlikte sandığa gideceğiz ve dikta bir yönetimi sandıkta al aşağı edeceğiz. Öncelik bizim insanımız, çalışan insanımız, muz ithalatını durduracağız.

“NEDEN ESNAFIN BORÇ FAİZİ SİLİNMİYOR”

Diyor ya faize karşıyım, neden esnafın borcunun faizini silmiyorsun. İktidar olduğumuzda ilk işimiz esnaf bakanlığı kuracağız. Bu memlekete barışı getireceğim. Bu memlekete huzuru, demokrasiyi, adaleti getireceğim. Mafya düzenini değiştireceğim. Uyuşturucu baronlarıyla işbirliği yapılan düzeni değiştireceğim. Siyaseti tümüyle kirlilikten arındıracağım. Hiçbir rüşvetçiyi devlet kadroları içinde barındırmayacağım.

“HER KURUŞUN HESABINI VERECEĞİZ”

Saray ve şürekası duysun. Rüşvet alanları, uyuşturucu baronlarıyla kol kola gezenlerin hepsinin görevine son vereceğiz. Harcadığımız her kuruşun hesabını milletimize vereceğiz. Sizin paranızı harcarken bunun hesabını vermek namus borcudur. Vergilerin büyük kısmı Londra’daki tefecilere gidiyor. Herkesin hakkını hukukunu koruyacağım. Söz veriyorum, Mersinlilere, Türkiyelilere söz veriyorum. Bu ülkede yoksulluk olmayacak.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ KILIÇDAROĞLU MERSİN’DEN AK PARTİLİ VE MHP’LİLERE SESLENDİ DE, CHP’LİLERİN KIYIMINA UĞRAYAN İŞÇİLERDEN HİÇ BAHSETMEDİ! için 1 yorum

  1. Mbb bir işci daha dedi ki:

    Sen önce verdiğin sözleri tut sadece mersinde işten cıkarılan işci sayısı 3500 gecti ne demiştin hiçbir işci işten cıkarılmayacan şeref namus sözümü demiştin ana muhalefet başkanı yoksa benim kulaklarda bir sıkıntı var

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle