Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’DEN HDP TAKTİĞİ… TÜM YETKİLER EL ALTINDAN EŞ BAŞKAN SİYASİ KOORDİNATÖRLERDE!

admin | 21 Şubat 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Anamur’da patlak veren CHP’li Vahap Seçer’in “eş başkanlık” uygulaması, kent kamuoyuna bomba gibi düştü. İlçelerde kendi atadığı Şube Müdürlerinin üzerine atanan bu siyasi koordinatörler, verdikleri kararlarla tüm yetkileri ellerinde tuttukları da ortaya çıktı.

sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – Anamur’da patlayan ilçe koordinatörlüğü üzerinden eş başkanlık uygulaması, CHP’li Büyükşehir yönetiminin tüm ilçelerde yetkiyi siyasi koordinatörlere verdiği ortaya çıktı.

Erdemli’de Vedat Uzunbağ, Gülnar’da Ahmet Gökulu, Tarsus’ta Ali Boltaç, Mut’ta Selahattin Arslan, Silifke’de de Ersin Selvi CHP’li Vahap Seçer tarafından “ilçe koordinatörü” olarak yetkilendirilmişti.

Büyükşehir mevzuatında bulunmayan bu yetkilendirmenin ardından siyasi koordinatörler, resmi görevli ilçe şube müdürlerinin de üstünde bir yetkiyle çalışmaya başlamıştı. Öyle ki bu koordinatörler ilçelerde şube müdürlerinin odasına yerleşmiş, şube müdürleri de “personellerin” odasına kaydırılmıştı.

HANGİ GÖREVLERİ YÜRÜTÜYORLAR?

İlçelerde neredeyse tüm yetkileri ellerinde tutan bu siyasi koordinatörler, CHP adına Vahap Seçer yetkisiyle adeta “militan” gibi çalışmaları dikkat çekiyor. İlçelerde Vahap Seçer adına siyasi işleri kovaladıkları öne sürülen bu isimlerin, ilçelerde partilerin ilçe başkanları ve yönetimleriyle de direk olarak görüşme sağlıyor.

Siyasi koordinatörler, işçi alımı, personel çalışma yeri belirleme, muhtarlarla görüşme gibi işlerle de uğraşıyor. Büyükşehir’in personel ve araç işleriyle, Büyükşehir’e alınacak işçi alımlarıyla, muhtarlardan gelen taleplerin karşılanmasıyla doğrudan ilgileniyor.

Özellikle işe alımlarda iş başvurusu yapan kişilerle görüşmeyi yapan bu koordinatörler, Büyükşehir’in alım ve çıkarma kararlarında etkili oluyor.

KAMUOYU MERAK EDİYOR: MAAŞ ALIYORLAR MI?

İlçelerde CHP’li Vahap Seçer’in kurduğu bu yapının mevzuatta karşılığı olmamasının ardından bu isimlerin hangi sıfatla yetkiyi aldıkları da merak edilmeye başlandı. Herhani bir maaş alıp, almadıklarının yanı sıra mevzuata uymayan yetkilendirmenin nasıl geçerliliğinin olduğu da artık yüksek sesle dillendiriliyor.

Belediyenin tüm araç gereçlerinden hangi haklar doğrultusunda faydalanabildiği ve bu araç ve personeli yönlendirerek çalışma durumlarını ayarladığı da kamuoyunda cevap bekleyen sorular arasında yer alıyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’DEN HDP TAKTİĞİ… TÜM YETKİLER EL ALTINDAN EŞ BAŞKAN SİYASİ KOORDİNATÖRLERDE! için 1 yorum

  1. […] CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’DEN HDP TAKTİĞİ… TÜM YETKİLER EL ALTINDAN EŞ BAŞKAN SİYASİ KOO…  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle