Hoşgeldiniz  

CHP, YEREL SEÇİM STARTINI EKİM ORTASINDA VERİYOR!

admin | 21 Eylül 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçim startının Ekim ayı ortasında verileceğini açıklayarak, parti içindeki sorunlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Seçim startının ardından, belediye başkan adayları, ‘Kademeli’ olarak açıklanmaya başlanacak.  Her ilde, aday ve seçim stratejisi belirlenmesi süreci ise Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın koordinasyonunda iki koldan yürütülecek.

 

Bu çerçevede, vekiller, PM üyeleri ve alanında uzman isimlerin yer alacağı bir Siyasi Konsey ile üç ayrı çalışma grubu sahaya inerek, hem parti örgütünün hem de seçmenin nabzını tutacak. Çalışma kapsamında her bölgenin stratejisi ve aday belirleme yöntemi ayrı ayrı belirlenmeye çalışılacak.

 

ADAYLAR ERKEN AÇIKLANACAK

 

CHP, bu çerçevede özellikle belediyesi olmayan yerlerdeki adaylarını ‘erken’ açıklamak için düğmeye bastı.

 

ADİL AKTAY İÇİN KARAR ANI!

 

Önümüzdeki günlerde parti örgütlerine bir genelge gönderileceği bildirildi. Genelgede, seçimlerde aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının ‘en kısa sürede’ istifa etmesi istenecek. İstifaların ardından yeni isimlerle takviye edilecek parti örgütü seçim çalışmaları için sahaya inecek.

 

Bu genelgenin açıklanmasının ardından gözler Mersin örgütlerine çevrildi. Mart’taki yerel seçimlerde adı Büyükşehir adaylığı için geçen İl Başkanı Adil Aktay’ın da adaylığı hakkında sessiz kalması dikkat çekiyor. Aktay’ın da bu genelgenin örgütlere ulaşmasıyla kararını verip, kamuoyuna adaylığını açıklayabileceği CHP’li kaynaklarca öne sürüldü.

 

Seçim hazırlıklarının bir ayağını da kurultay tartışmalarında ‘hasar’ gören parti örgütünün toparlanmasına yönelik çalışmalar oluşturuyor. Salıcı, bu çerçevede, 81 ili kapsayacak ‘bölge’ toplantılarına devam ediyor.

 

SALICI KONUYLA İLGİLİ ŞUNLARI SÖYLEDİ:

 

‘Bölge toplantılarını ilk düzenleyelim diye düşündüğümüzde amacımız, parti örgütünü derli toplu bir şekilde yerel seçim sürecine yönelik motive etmekti. O motivasyon şu anda sağlanıyor. İzmir’deki toplantımızda bir tek kişi dahi, CHP’nin yerel seçimlerdeki başarısını istemenin dışında bir konuşma yapmadı. İşte CHP örgütü böyle bir örgüt. CHP’nin 24 Haziran’dan sonra ortaya çıkan iç tartışmaları tamamen kapattığı, kendi içinde bu konuyu gündemden kaldırdığı ve partinin yerel seçim başarısını önüne koyduğu ve bunun için de motive olduğu bir süreç var. Bence artık AKP düşünsün.’

 

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle