Hoşgeldiniz  

CHP İL BAŞKANI AKTAY: “İSTİFA ETMEDİK!”

admin | 21 Mayıs 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Milletvekili aday listesine itiraz eden CHP İl Örgütü’nün istifa ettiği haberlerinin ardından İl Başkanı Adil Aktay’dan açıklama geldi.

Dün akşam saatlerinde MYK’da konuşulan listenin basına sızdırılmasının ardından harekete geçen CHP İl örgütü mevcutlistenin doğru çıkmasıyla birlikte liste değişikliği istemiş, istekleri kabul olmayınca İl Başkanı Aktay ve beraberinde 11 ilçe başkanının istifa ettiği öne sürülmüştü.

 

İstifa haberinin yayılmasının ardından açıklama yapan CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, istifa haberlerini yalanladı.

 

Aktay, “Elbette, bu takdiri etkilemeye çalışmak ve eleştirmek, büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesi içinde yer alan herkesin hakkıdır, görevidir. Mersin il örgütü de bu bilinçle davranmış ve seçimi kazanmak adına, yerel düzeyde gözetilmesi gereken hassasiyet ve öncelikler konusunda uyarıcı, yol gösterici olmaya gayret etmiştir. Doğru bildiklerini açıkça söylemekten imtina etmemiştir. Mersin il örgütü olarak, eleştiri ve uyarı görev ve sorumluluğumuz, milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildiği 21 Mayıs Saat: 17.00 itibariyle sona ermiştir. Artık Mersin ya da Türkiye’nin herhangi bir kentindeki milletvekili adaylarımızla ilgili herhangi bir tartışma açılmasını asla doğru, anlamlı ve değerli bulmuyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızla, milletvekili adaylarımızla, üyelerimizle, milyonlarca eski ve yeni seçmenimizle 24 Haziran zaferine odaklanmış durumdayız. Bu süreçte, 25 Haziran sabahı özgür ve huzurlu bir Türkiye’ye uyanma hedefinden daha önemli, daha değerli hiçbir şey yoktur, olamaz” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle