Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR MÜLAKATA BAŞLADI… 184 OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIYOR!

admin | 18 Şubat 2020 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi, belediye otobüslerinin kullanımı için 184 şoför alacak. 184 kişilik iş ilan için 744 başvurunun yapılması dikkat çekti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışacak 184 otobüs şoförü alımı için 10 Şubat’ta ilana çıkan Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs şoförü alımı için 744 kişi iş başvurusunda bulundu. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan mülakatlar sonucu belirlenecek adaylar direksiyon sınavına da girmeye hak kazanacak.

BÜYÜKŞEHİR 184 OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI İÇİN İLANA ÇIKTI

Büyükşehir Belediyesi, ilanda 184 şoför alımı gerçekleştireceğini duyurarak adaylarda 26 yaşından gün almış olması ve alanında deneyimli olması şartlarını aradı. Büyükşehir Belediyesi, eski tip E Sınıfı veya yeni tip D Sınıfı ehliyet, Psikoteknik Yeterlilik Belgesi, SRC-1 ya da SRC-2 Mesleki Yeterlilik Belgesi gibi belgelerin yanı sıra adaylarda yüz kızartıcı suçlardan sabıkası veya adli sicil kaydı olmaması, otobüs şoförlüğü yapmaya elverişli sağlık koşullarına ve çalışma prensiplerine sahip olması şartlarını aradı.

TOPLAM 744 KİŞİ OTOBÜS ŞOFÖRÜ OLMAK İÇİN BAŞVURDU

Büyükşehir Belediyesi’nin ilanına 717’si erkek, 27’si kadın olmak üzere toplam 744 kişi başvurdu. Ön elemede aranan şartları karşılayan adaylar mülakata girmeye hak kazandı. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok,  Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuoğlu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ceren Derkuş ve Mersin Büyükşehir Kültür Sanat Bilim Ulaştırma Ticaret ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Saim Gül’ün de içinde bulunduğu jüri üyeleri, oluşturulan 7 masada adaylara sorular sordu.

Mülakatta adaylara özgeçmişleri, iş deneyimleri, işe ihtiyaç durumları, strese dayanıklılık dereceleri, yolculara karşı duyarlılıkları ve sağlık durumlarıyla ilgili sorular yönetildi. Değerlendirme sonucu belirlenecek adaylar, direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BÜYÜKŞEHİR MÜLAKATA BAŞLADI… 184 OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIYOR! için 1 yorum

  1. Mersinli dedi ki:

    Güzel haber yapmışsınız ama otobüs şöförüleri zaten belli o gördünüz formaliteden Bu arada Büyükşehir Belediyesi otobüs alacaktı ne oldu Bilboard bie girdiler otobüs alıyoruz diye ama otobüs yok ortada

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle