Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANIYOR… GÜNDEMDE YİNE BORÇLANMA YETKİSİ VAR!

admin | 23 Mayıs 2021 | Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı olağan toplantısı için bir araya geliyor. 51 Maddenin görüşüleceği Mecliste en çok merak edilen konu yine CHP’li Vahap Seçer’in isteyeceği 265Milyon TL’lik borçlanma yetkisi…

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi 24 Mayıs Pazartesi (yarın) Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.

Pandemi tedbirleriyle toplanacak olan Meclis’e bu oturumda da misafir kabul edilmeyeceği bildirildi. 51 maddenin görüşüleceği oturumda en dikkat çeken madde CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in meclisten istediği borçlanma yetkisi olacak.

Borçlanma talebini, “Stratejik plan çerçevesinde devam eden yatırımların tamamlanması ile Mersin için acil ihtiyaç duyulan yeni yatırımlara (alt yapı, üst yapı ve sosyal-kültürel alanlarda) başlanabilmesi amacıyla borçlanmaya gidilmesine ihtiyaç duyulmuştur” gerekçesiyle isteyen CHP’li Seçer, 265 Milyon TL’lik borçlanma için Meclisten onay isteyecek.

ÇOĞUNLUK CUMHUR’DA

Faiz hariç 265 MilyonTL borçlanma için yetki için Meclis’ten onay bekleyen CHP’li Seçer’e çoğunluğu elinde bulunduran ve daha önceki oturumlarda bu yetkiyi “harcanacak yerin belli olmaması” nedeniyle reddeden Cumhur ittifakı meclis üyelerinin ne diyeceği de merakla bekleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANIYOR… GÜNDEMDE YİNE BORÇLANMA YETKİSİ VAR! için 1 yorum

  1. Çermikli dedi ki:

    Tabiki Meclis getirir Akp isamail Y zaten zillet ittifakını yapar İmar daki takip ettiği işlerle ilgili Mhp Mahmut var gözlerimin içine bak diyor Büyükşehir Başkanı bakacağız göreceğiz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle