Hoşgeldiniz  

BOZYAZI TEKMEN’DEKİ 2-B ARAZİLERİ MİLLET BAHÇESİ Mİ YAPILIYOR? ÇİFTÇİLER ŞAŞKIN…

admin | 19 Aralık 2019 | Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’in Bozyazı İlçesi Tekmen Mahallesi’nde yaşanan hazine arazileri ve Bozyazılıların konuyla ilgili yaşadığı mağduriyetler TBMM’ye taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

Antmen, Mersin Bozyazı İlçesi Tekmen Mahallesi’nde vatandaşların hazine arazilerinde tarım ürünleri yetiştirerek üretime ve ekonomiye katkıda bulunduğunu belirterek “Vatandaşların uzun yıllardır kiralayarak kullandığı araziler 2018 yılından bu yana maalesef kullanılamamaktadır. Bahsi geçen arazilerin millet bahçesi yapılacağı iddiaları doğru mudur? Bu araziyi Millet bahçesi yapmak yerine; direk milletin kendisine vererek üretim yapmak daha faydalı olmaz mı?” diye sordu.

 CHP’Lİ ANTMEN’İN ÖNERGESİNDE YER ALAN SORULAR ŞU ŞEKİLDE:

Mersin Bozyazı’da üretici vatandaşlarımızın bahsi geçen arazi mağduriyetiyle ilgili bir girişimde bulunulacak mıdır?

Boş hazine arazilerinin ekilmesi için başvuruda bulunan çiftçilerin geri çevrildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun gerekçeleri nelerdir? Boş hazine; tarım arazisinin kirası karşılığında kullandırılmaması üretime ve ekonomiye vurulan bir darbe değil midir?

Bahsi geçen arazilerin millet bahçesi yapılacağı iddiaları doğru mudur? Bu araziyi Millet bahçesi yapmak yerine; direk milletin kendisine vererek üretim yapmak daha faydalı olmaz mı?

Mersin Bozyazı’da hazineye ait ne kadar tarım arazisi bulunmaktadır? Bu arazilerin son 5 yılda kullanım şekli nedir? Bahsi geçen arazilerden son 5 yılda satılan kısım ne kadardır? Satılan alanlar şu anda ne şekilde kullanılmaktadır? Kimler bu arazileri satın almıştır ve hangi amaçlarla kullanmaktadır?

Mersin Bozyazı’da hazine arazisi olan tarım arazilerin ne kadarı inşaata açılmıştır? Bahsi geçen inşaat türleri nelerdir? Bu inşaatları kim ya da kimler yapmıştır?

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle