Hoşgeldiniz  

BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU HATTI’NDA TÜRKİYE’DEN İLK TREN YOLA ÇIKTI

admin | 28 Kasım 2017 | Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Tarihi İpekyolu’nu canlandıracak olan ‘Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı’nın Türkiye’den giden ilk ihraç treni, Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla Tarsus Yenice’den Azerbaycan’a uğurlandı.

Yenice Lojistik Merkezi’nde gerçekleşen uğurlamaya Vali Ali İhsan Su ile TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Veysi Kurt’un yanı sıra il ve ilçe protokolü de katıldı.

 

Vali Ali İhsan Su, Lojistik Merkezi’ndeki uğurlama öncesi yaptığı konuşmada Bakü’de düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirilen BTK hattının Mersin ve bölgenin yanı sıra hem ülke, hem de dünya ticareti açısından çok önemli bir ticaret koridoru olduğunu ifade ederek, “ İnanıyorum ki bundan sonra var olan ticaretimiz daha da hızlı gelişerek, çok daha seri ve hızlı bir şekilde yapılacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza ve emeği geçen herkese Mersinimiz adına şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yenice Lojistik Merkezi’nden Azerbaycan’a gidecek olan BTK Hattı’nın ilk ihraç treni, yapılan uğurlamanın ardından yola çıktı. Trenin 4 gün sonunda Azerbaycan’a (Bakü) 7 gün sonra da Türkmenistan’a (Aşkabat) varması planlanıyor.

 

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle