Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’Lİ UZUN’UN GÖZALTISININ YANKILARI SÜRÜYOR

admin | 08 Mayıs 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti 24’üncü Dönem Mersin eski Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, FETÖ/PDY üyesi olmak suçlaması ile sabah erken saatlerde gözaltına alındı. Uzun’un gözaltına alınması Türkiye genelinde yankı buldu.

Sabah erken saatlerde gözaltına alınan Ak Parti Mersin eski Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun operasyonuyla ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan tarafından konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

 

Açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY mensuplarınca yapılan hain kalkışma teşebbüsü ile Anayasal düzeni değiştirmek ve bu terör örgütüne üyelik suçlarından, örgüte yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmaların devam ettiği belirtildi. Savcı Ercan, bu sabah itibariyle 24’üncü Dönem Mersin  Milletvekili olarak görev yapan  Ahmet Tevfik Uzun’un, FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak suçundan yakalanarak, gözaltına alındığı, hakkındaki arama ve el koyma çalışmalarının ise devam ettiğini bildirdi.

 

AHMET TEVFİK UZUN KİMDİR?

 

1968 Tarsus doğumlu. İstanbul üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Uzun, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde İl Genel Meclis üyesi olarak siyasete atıldı.  Ahmet Tevfik Uzun, 12 Haziran 2011’de 24’üncü Dönem Genel Seçimi’nde AK Parti’den milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. İngilizce bilen Uzun evli ve 4 çocuk babası.

 

Milletvekilliği döneminde teşkilatlarla yoğun ilişki içerisinde olan Uzun’un göz altısı Ak Parti camiasında hem tedirginlik hem de büyük şok yarattı. Şimdi gözler Uzun’un mahkemeye çıkarılıp hakkında verecek karara çevrildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle